ESTÜ ilk uzaktan sınavlarını yaptı

Eskişehir Teknik Üniversitesi, aralarında zorunlu ve seçmeli ortak derslerin bulunduğu 15 ders için online sınav gerçekleştirdi.

Eskişehir 11.05.2020, 14:32
ESTÜ ilk uzaktan sınavlarını yaptı

Açık ve Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ESTUZEM) tarafından koordine edilen sınavlar, 9 Mayıs 2020 Cumartesi günü 10:00-19:00 saatleri arasında yapıldı. 8725 öğrenci için farklı oturumlarda gerçekleştirilen sınavlarda, aynı anda 1000 öğrenci sınav sistemini kullandı. Yoğun bir ön hazırlık yapılan sınavlar, gerek teknik altyapının kontrolü, gerek bilgilendirme ve iletişimin çok yönlü olarak sağlanması ile başarılı bir biçimde tamamlandı. ESTUZEM Müdürü Prof. Dr. Engin Tıraş, sınav süresince oturumların ve öğrenci katılımının sürekli takip edilerek, öğrencilerin sistemle ilgili sorularına da anında cevap verildiğini, az sayıda teknik ekip çalışanı ile sınavın başarılı bir şekilde tamamlandığını belirtti.

Bir gün içinde ve bu yoğunlukta bir online sınavı ilk kez gerçekleştiren Eskişehir Teknik Üniversitesi yönetimi, sürecin başarılı bir şekilde tamamlanmasından memnuniyet duyduklarını belirterek, sınav sırasında teknik altyapı desteği sağlayan Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi (BAUM) çalışanlarına da ayrıca teşekkür etti.

Yorumlar (0)
18°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@