Espark, Safe Certification belgesi almaya hak kazandı

Eskişehir’in buluşma noktası Espark Alışveriş Merkezi, ziyaretçilerine güvenli bir alışveriş deneyimi yaşattığını, yapılan denetimleri başarıyla geçerek almaya hak kazandığı uluslararası geçerliliğe sahip Safe Certification belgesi ile bir kez daha ispatladı.

ESKİŞEHİR 02.12.2021, 11:46
Espark, Safe Certification belgesi almaya hak kazandı
banner11
banner223

Eskişehir’in yaşam ve cazibe merkezi Espark Alışveriş Merkezi, İsviçre merkezli Safe AsstGroup tarafından verilen ve uluslararası geçerliliğe sahip Safe Certification belgesini aldı. Espark, bu belgeyle operasyonel prosedürleri ve rutinleri Covid-19 kurallarına uygun olarak gerçekleştirdiğini ve güvenli bir alışveriş deneyimi sunduğunu bir kez daha ispatlamış oldu. Espark, Safe Certification belgesini yönetim sistemi, risk değerlendirmesi, tedarikçi güvenliği, temizlik ve hijyen içerikleri gibi 80 farklı kategoriyi kapsayan rutinler ve önlemler protokolü temellerinde gerçekleştirilen denetim sonucunda almaya hak kazandı.

Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü günden bu yana aldığı önlemleri titizlikle uygulamaya devam eden Espark AVM’de iklimlendirmenin yüzde 100’ü taze havayla sağlanıyor. Alışveriş merkezinin giriş kapılarında ateş ölçümü hem elle hem de otomatik vücut ısı algılayıcılarıyla gerçekleştiriliyor, HES kodu taraması yapılıyor ve maskesiz girişe kesinlikle izin verilmiyor. Kapı giriş sayıları takip edilerek aynı anda içeride bulunabilecek kişi sayısı sınırlandırılıyor. Ziyaretçilere sosyal mesafe kuralları ve maske uyarıları, hem uyarı afişleri hem de belli aralıklarla yapılan anonslarla sürekli hatırlatılıyor. Oluşturulan temizlik dezenfeksiyon ekipleri; gün içerisinde AVM’nin her bölgesini, özellikle el ile temas edilen alanları düzenli olarak dezenfekte ediyor. Yürüyen merdiven bantları UV ışınlarla, yemek katındaki tepsiler tepsi dezenfeksiyon üniteleri ile dezenfekte ediliyor. AVM içindeki asansörler temassız şekilde kullanılabiliyor, tuvalet kapıları ise el sensörleriyle açılıyor. Espark ziyaretçilerine yaşattığı güvenli alışveriş deneyimini her geçen gün geliştirmeye devam ediyor.

Yorumlar (0)
15
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@