ESOGÜ’ye girişler paralı olacak!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Meşelik Kampüsü’ne girişler için turnike ve bariyerler yerleştirdi. Girişler ücret karşılığı alınacak ESOGÜ HGS ile yapılacak.

ESKİŞEHİR 03.10.2021, 12:29
ESOGÜ’ye girişler paralı olacak!
banner11
banner223

ESOGÜ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı konuyla ilgili bir bilgilendirme yazısı yayınladı. Birimlere gönderilen yazıda uygulamanın kampüs güvenliği için yapıldığı ifade edildi. Meşelik Yerleşkesi’ndeki üç geçiş güzergahı üzerine turnike ve araç geçiş bariyerleri konulduğu kaydedildi. Söz konusu sistemin test aşamasında olduğu da belirtildi.
Personel ve öğrencilerin taşıtlarıyla bariyerlerden geçişlerinin Hızlı Geçiş Etiketleri (ESOGÜ HGS) ile olacağının ifade edildiği yazıda 29 Eylül’den itibaren personele, öğrencilere ve diğer çalışanlara ESOGÜ HGS’nin dağıtılmaya başlandığı bildirildi. İlk günlerde muhasebe yetkilisi tarafından alınacak ücretin sonraki günlerde verilen iban numarasına yatırılacağı ifade edildi.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rifat Edizkan imzalı yazıda HGS etiket fiyatlarının akademik personel için 50 lira, idari personel ve öğrenci için 30 lira ‘diğerleri( için ise 100 lira olduğu açıklandı.

Yorumlar (12)
Haydar baba 11 ay önce
Ne kadar cahilce edep edep edep
Kütahyalı 11 ay önce
Bu tamamen hukuk dışı bir şey güvenlik içinmiş para alınca daha mı güvenli oluyor.Kapıda ki güvenlik tek tek incelesin giren arabaları amaç para almak için değilse tabi.
Vatandaş 11 ay önce
Hastaneye gelen vatandaşlar ne olacak , adam ayda yılda 1 geliyor, hgs mi alacak ?
Ahmet 11 ay önce
Neden

Ne için para isteniyor?
Yıllık ödenekleri yetmiyormu?
Nani 11 ay önce
Yuh yuh yuh gerçekten. Daha fazla nasıl sömürürüz insanları diye bir araya gelip hazırlanıyorlar.
Yılmaz Büyükerşen 11 ay önce
Bence çıkışlar da paralı olmalı
Musti 11 ay önce
Hatta her kavşağa koymalılar. Güvenlik ya bunlar neden korkuyor.
Oğuzhan 11 ay önce
Eğer burada karşı çıkıp dur denilmezse bütün üniversitesilere yapılır , bunların taktik belli biseyi deneriz bakdilar ses çıkaran yok devam edelim , yok ses çıkaran olursa birini hedef gösterirler bizim haberimiz yoktu derler, nabız yokluyorlar akıllı olmak lazım , hakkınıza sahip çıkın...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@