ESOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi 2019 Mezunlarını Verdi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, 2019 yılı mezunlarını ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verdi.

Eskişehir 05.07.2019, 15:50
ESOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi 2019 Mezunlarını Verdi
banner11

Törene ESOGÜ Yönetimi ve öğretim üyelerinin yanı sıra Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ile Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge de katıldı.   

Törende mezun öğrenciler adına konuşan 2018-2019 Dönem Birincisi Diş Hekimi Ekin Ezgi Baran, 48 genç diş hekimi olarak mezun olana kadar eğitimleri ve stajyerlikleri boyunca birbirlerine sürekli destek olduklarını ve çok çalışarak okullarını bitirdiklerini kaydetti. Diş hekimliğinin sanatla bilimin buluştuğu nokta olduğunu belirten Ekin Ezgi Baran, diş hekimliğinde yapılan işin hem güzel görünmesi hem de ihtiyaçları karşılaması gerektiğini vurguladı. Eğitimleri boyunca kendilerinden maddi-manevi hiçbir desteği esirgemeyen mezun ailelerine ve üzerlerinde emeği olan tüm hocalarına teşekkür eden Ekin Ezgi Baran, genç diş hekimleri olarak giydikleri beyaz önlükler gibi tertemiz kalacaklarını, tüm hastalarına eşit davranacaklarını, onlara gülümseme armağan edeceklerini, bilimin ve vicdanlarının ışığında ilerleyeceklerini söyledi.        

ESOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şule Bayrak, tüm mezun ailelerine seslenerek bütün fedakârlıkları, gayretleri ve emeklerinin bugün evlatlarının böyle mutlu ve gurur verici bir tablo içinde yer almasıyla taçlandığını söyledi. Prof. Dr. Şule Bayrak mezunlara da seslenerek, almış oldukları eğitimin tecrübeli, bilim ve teknolojiyi yakından takip edip katkı sağlayan, sürekli yenilenen, yaptıkları çalışmalarla önemli başarılar elde eden ve ses getiren çok kıymetli bir akademik kadro tarafından verildiğini söyledi. Diş hekimliğinin çağın gereklerine ve teknolojik gelişmelere göre kendini yenilemeyi, güncel ve dinamik bir bilgi birikimine sahip olmayı zorunlu kılan bir meslek olduğunu belirten Prof. Dr. Şule Bayrak, genç mezunların bu hassasiyetle, meslek hayatları boyunca bilim ve teknolojinin rehberliğinde kendilerini yenileyip, mesleklerini en güzel şekilde icra edeceklerine inandığını kaydetti. Mezunların aklı hür, vicdanının sesini dinleyen, tüm hastalarına anne, baba ve kardeş hassasiyetiyle yaklaşan; vatan, millet ve şanlı bayrağımız için var gücüyle çalışan hekimler olacaklarına inancının tam olduğunu belirten Prof. Dr. Şule Bayrak, genç diş hekimlerini tüm hocaları adına başarı dilekleriyle uğurladı.       

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, içinde bulunduğumuz yüzyılın eğitim seviyesi yüksek insan gücüne sahip, ürettiği bilgiyi ekonomik ve toplumsal faydaya dönüştürebilen ülkelerin yüzyılı olacağını belirterek, genç nüfusa sahip ülkemizde eğitim, öğretim ve araştırmaların kalitesinin artırılmasının çok daha güçlü bir Türkiye’nin yükselişini sağlayacağını kaydetti. ESOGÜ’nün sahip olduğu fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu, enstitü ve bilimsel araştırma merkezleri ile eğitim ve araştırma faaliyetleri yürütürken, diğer yandan da bünyesinde yer alan Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi ve Diş Hastanesi ile bölgesel sağlık hizmeti verdiğini belirten Prof. Dr. Kemal Şenocak, Diş Hekimliği Fakültesi’nin de alanında önde gelen fakültelerden biri olmak, eğitim programları ve teknolojik imkânlar açısından çağı yakalamak için büyük çaba sarf ettiğini ifade etti. Prof. Dr. Kemal Şenocak, halen inşaatı devam eden ESOGÜ Diş Hastanesi’nin ise tamamlandığında 220 diş ünitesi, 2 genel ameliyathane ve 10 yatak kapasitesi ile Eskişehir ve bölgesine hizmet veren en büyük diş hastanesi olacağını kaydetti. Mezunlara genç diş hekimleri olarak arkalarından gelecek kardeşlerine ve meslektaşlarına örnek olacaklarını hatırlatan Prof. Dr. Kemal Şenocak, üniversite olarak onları sorgulayan, düşünen, araştıran ve kendini geliştiren mezunlar olarak yetiştirmek için emek harcadıklarını belirtti ve bu nedenle ESOGÜ’de aldıkları eğitime güvenmelerini istedi. ESOGÜ mezunu olmanın bir ayrıcalık olduğunu belirten Prof. Dr. Kemal Şenocak, hocaları olarak ESOGÜ mezunlarını gelecekte ülkelerine ve insanlığa hizmet eden bireyler olarak görmekten gurur duyacaklarını söyledi. Prof. Dr. Kemal Şenocak, özverili ve hoşgörülü yaklaşımlarıyla öğrencilerinin en iyi şekilde yetişmesi için emek veren ve onlara her alanda olanaklar sunma sorumluluğunu taşıyan tüm ESOGÜ öğretim üyelerine de teşekkür etti. Mezunlara Atatürk’ün İstiklal ve Cumhuriyetimizi onlara emanet ettiğini hatırlatan Prof. Dr. Kemal Şenocak, genç diş hekimlerinden bu emanete sahip çıkarken devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ortadan kaldırmayı amaçlayan görüşlere ve tehlikelere karşı uyanık olmalarını istedi. Mezun ailelerine de seslenen Prof. Dr. Kemal Şenocak, özveriyle yetiştirdikleri evlatlarının uzun ve zorlu bir eğitim sürecini tamamlayarak bunun karşılığını almayı hak ettiklerini belirtti ve onlarla ne kadar gurur duysalar az olacağını söyledi. Büyük başarıların büyük hayaller ve büyük tutkuları gerektirdiğini belirten Prof. Dr. Kemal Şenocak, mezunlardan hedeflerini yüksek tutmalarını ve başarısız olma korkusunun onları ele geçirmesine asla izin vermemelerini istedi. Prof. Dr. Kemal Şenocak tüm mezunları yolları ve bahtlarının açık olması temennisiyle uğurladı. 
Konuşmaların ardından okullarını dereceyle bitiren öğrencilere ödülleri ve mezuniyet belgeleri verildi. Sonrasında diğer mezunlara mezuniyet belgeleri verildi. Daha sonra 2018-2019 Dönem Birincisi Diş Hekimi Ekin Ezgi Baran mezuniyet kütüğüne dönem plaketini çaktı. Mezunlara Dekan Prof. Dr. Şule Bayrak tarafından Diş Hekimliği Andının okutulmasının ardından, keplerin topluca hava atılmasıyla tören sona erdi.          

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@