ESO yapılan Antikor testi sayısını açıkladı

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Üyesi işyerlerinde çalışanlara yönelik ‘Covid19 Antikor Tarama Testlerini’ devam ediyor. Bugüne kadar 20 bine yakın çalışana test yapıldı.

banner162
Eskişehir 09.09.2020, 15:38
ESO yapılan Antikor testi sayısını açıkladı
banner11

Bu sayede Eskişehir, Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle sanayi tesislerindeki çalışanlara yönelik antikor testleri konusunda öncü illerden oldu.
Diğer yandan çalışan sağlığının korunmasında büyük önem taşıyan testlerin artması için çalışmalarını sürdüren ESO, bunların yanı sıra sanayi tesislerinde afiş, broşür, sosyal medya duyurularıyla da Covid-19’a karşı mücadelede çalışanları bilgilendiriyor.

banner34
Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsün (Covid-19) Eskişehir’deki iş yerlerinde bulaşma ihtimalinin en aza indirilmesi için çaba sarf eden ESO bu kapsamda Üyesi firmalara yönelik Covid19 antikor testi uygulamasını İl Sanayi Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştiriyor.
Bugüne kadar 800 Üyesinden talepte bulunan firmalarda 20 bine yakın kişiye antikor testini başarıyla uygulayan ESO, özellikle izin sonrası iş yerine dönüş yapan ve çeşitli sosyal etkinliklere katılan kişilerin tedbir amaçlı tekrar antikor testini yaptırmalarına ve maske-mesafe-hijyen kurallarına da uyması konusuna da dikkat çekiyor.

Yorumlar (1)
ahmet 5 ay önce
Antikor testi dedikleri kan alma.Neden bütün çalısanlara psr sürüntü testi yaptırmıyorsunuz.Cevap paralı oldugu icin işinize gelmiyor.Bütün fabrikalarda pozitif vakalr arttı cogu fabrika üretime bile ara vermiyor para gidecek diye cogu firma bildirmiyor bile durumu calısanı eve gönderiyor gelme birkac gün diyorlar.Bunlar gercek gidin arastırın sorun calısanlara.Boyle uygulama ancak eskişehirde olurdu zaten kos koca kocaeli organize sanayide adamlar psr testi yaptılar.Bu test ile kişi daha once hastalı kgecirmiş mi gecirmemiş mi bu anlasılır.Dogru ve saglıklı sonuc vermez Pozitif olan kişiyi negatif olarak gosterebilir.Azıcık paraya kıyın azıcık isciden emekciden insandan yana olun siz bu gidisle bu kafayla zaten bir arpa boyu ilerleyemez arcelik eti arasında sıkısıp kalırsınız.Diger illerde sizi sollar.
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@