ESO ve Büyükşehir’den girişimci kadınlara büyük destek

Her Ev Bir Atölye projesi kapsamında, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) üreten ve girişimci kadınlara destek verecek. Bu doğrultuda Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş bir araya gelerek yapılacak çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.

Eskişehir 15.10.2021, 16:04
ESO ve Büyükşehir’den girişimci kadınlara büyük destek
banner11

Kadın üreticiler tarafından üretilen ürünlerin çeşitli etkinliklerde değerlendireceklerini söyleyen ESO Başkanı Kesikbaş, “Kadınlarımızın ürettiklerini yurtdışı etkinliklerinde, fuarlarda, promosyon çalışmalarında ve yabancı heyet organizasyonlarında kullanacağız. Ayrıca ESO üyelerine de yıllık promosyon ihtiyaçları için satışa sunulacak olan kaliteli ürünler yakın zamanda internet platformlarından da tüm Türkiye’ye satışa açılacak. Bu noktada biz Eskişehir’in tamamını üreten ve girişimci bir fabrika gibi hayal ediyoruz. Projeyi geliştirmek adına da kadınlarımızın ürettiklerini özel hazırlanan ambalaj tasarımlarıyla destekleyeceğiz. Bu sayede hem girişimcilerimize katkı sağlayacak hem de şehircimizin tanıtımını yapacağız. Projenin hayata geçmesinde emekleri olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz Büyükerşen hocamıza teşekkür ederiz. Projenin detaylarını kendisiyle konuşma fırsatımız oldu.” dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise toplantı sonrası yaptığı değerlendirmede ESO tarafından hayata geçirilen ve belediyemizin “Her Ev Bir Atölye Projesi” hedefleri doğrultusundaki bu projeyi çok sevdiğini ve başarılı olmasını temenni ettiğini belirterek, “Kadın emeğini ön plana çıkaran ve onları destekleyen çok değerli bir proje olmuş. Sanayi Odası tarafından bu kaliteli ürünlerin önemli etkinliklerde kullanılması ve bu ürünlere özel el emeği ambalajların tasarlanması ise çok akıllıca. Ayrıca ürünlerin tanıtımında Eskişehir görsellerinin kullanılması ve ambalajların içinde İngilizce bilgilerin olması bizleri mutlu etti. Kendilerine teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@