ESO'dan "Sanayide kadın olmak" belgeseli

Eskişehir Sanayi Odası 2 yıl üst üste gerçekleştirdiği kadın girişimcileri bir araya getiren “Üreten Kadınlar Fuarı”nı pandemi nedeniyle başka bir boyuta ve formata taşıdı.

Eskişehir 07.03.2021, 15:03 07.03.2021, 18:32
ESO'dan "Sanayide kadın olmak" belgeseli
banner11

ESO “Sanayide olmak erkek işi" yaklaşımına karşı çıkan kadınları ve o kadınların hemen yanı başında duran babalarını “Sanayide kadın olmak”  belgesel dizinde bir araya getirildi. Belgeseller ESO’nun sosyal medyalarında ve youtube kanalına yüklendi.
Eskişehir Sanayi Odası tarafından kadın girişimcileri desteklemek ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için gerçekleştirilen projede 9 sanayici baba ve kızlarının başarı hikayeleri öyküleştirilerek, kısa filmler oluşturuldu.  
Sanayici baba ve sorumluluğu paylaştıkları kızlarının bir araya getirildiği belgesel projesi hakkında bilgi veren ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadın girişimciliğini ve kadınlarımızın iş hayatında olmasını çok önemsedik. Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ünde işaret ettiği gibi ‘dünyada her şey kadının eseridir’ ve onların emekleri sayesinde olmuştur. Bizde bu düşünceden hareketle ‘Sanayide Kadın Olmak’ belgeselini oluşturduk” dedi.
“Kız çocuklarının en rahat ve mutlu hissettiği yer babalarının o güven veren kollarının arasıyken; babalar için de dünyanın rengarenk yanı elbette kızlarıdır” diyen Kesikbaş, “Yürümeyi öğrenirken aman düşmesin diye elinden tutan babalar bu kez kızlarının elinden tutup fabrikalarını emanet ettiler.  Birlikte çalıştılar, birlikte ürettiler. Bir kalem bir kâğıttan projeler çıkaran, emek ve sevgiyi birleştiren, heyecanlarını alın teri olarak sanayide döken babalar ve kızlarımız bu projede bir araya geldi” diye konuştu.
Ülkemizin geleceğini inşa etmede kadınların büyük emekleri olduğunu söyleyen ESO Başkanı Kesikbaş, “Üreten, gelecek nesillere girişimci ruhlarıyla ilham veren kadınların, 8 Mart Kadınlar Gününü kutlarız” dedi.
Başkanı Kesikbaş, “Üreten, gelecek nesillere girişimci ruhlarıyla ilham veren kadınların, 8 Mart Kadınlar Gününü kutlarız” dedi.
Belgeselde yer alan firmalar

Balkan Helva-Nilay Güneş Erdemir ve Alaattin Alp Güneş

Confort A.Ş.-Seçil Çoban Ergun ve Osman Çoban

Turmet Madencilik- Nilay Rallas ve Mehmet Rallas

Deniz Döküm-Burcu Güler ve Gültekin Güney

Duygu Reklam- Duygu Özdemirel Atabey, Özge Özdemirel ve Ahmet Özdemirel

Busel Makine- Özge İlçin, Özlem Seler ve Selim Seler

Maya Mekanik-Eda Sevinçli Özcan ve Mahir Sevinçli

Kızılbük Madencilik-Berna Kızılbük

Estempa-Didem Ayvacı

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@