ESO, 52 yaşında

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, 1 Kasım ESO’nun 52. kuruluş yıldönümü kapsamında bir mesaj yayımladı.

Eskişehir 01.11.2020, 14:12
ESO, 52 yaşında
banner11

Kuruluş yıldönümünün, dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgını ve deprem nedeniyle buruk kutlansa da en büyük kutlamayı son dönemde bir biri ardına hayata geçirdikleri projelerle gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.
Bugünün gündemin çok farklı olduğunu, dünya, ülke ve kent ekonomilerini derinden sarsan bir tecrübe yaşadıklarını ifade eden Kesikbaş, “ Önceliğimiz sağlık olmak üzere ESO olarak gündemimizin temel maddesi üyelerimizin işlerini, üretimlerini ve istihdamını korumaktır. Bunun için yönetim kurulumuzla ve meslek komitelerimizle yoğun bir mesai harcıyor, üyelerimizin taleplerini ilgili bakanlıklar düzeyinde ulaşmasını sağlıyoruz. Ama en çok yeni projelerle üyelerimizin işlerini kolaylaştıracak, yeni pazarlara ulaşmasını sağlayacak bir ekosistem oluşturma gayretindeyiz” dedi.

Üreteceğiz, ülkemiz büyüyecek
Eskişehir Sanayi Odası’nın 52 yılında Odayı kuran kurucu büyüklerle aynı heyecanı ve dinamizmi paylaştıklarına değinen ESO Başkanı Kesikbaş, “Eskişehir Sanayi Odası’nın 52. Kuruluş yıl dönümünde aynı heyecanla, çağın ötesine bakarak devraldıklarımızı bir adım öteye taşımak için çalışıyoruz. Tüm çabamızı, enerjimizi ve mesaimizi üyelerimizin gelişimi için harcıyoruz. Şehrimiz üretimini, istihdamını, mesleki eğitimini ve ihracatını arttırmak hedefiyle yürüyoruz. Demir ağlarla dünyanın dört bir yanına bağlanıyor, ihracat için büyük veriyi şehrimize ulaştırıyoruz. Pandemi ile birlikte oluşan yeni dünya pazarında üyelerimizin yerini alabilmesi için projeler hayata geçiriyoruz. Çünkü biliyoruz ki biz üreteceğiz, Eskişehir zenginleşecek, ülkemiz daha da güçlenecek” dedi.

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@