Esnafımız kazanırsa kentimiz kazanır

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, esnaf odalarının temsilcileri ile bir araya geldiği toplantıda işbirliği vurgusu yaparak, esnafının çıkarlarının kentin ortak çıkarları olduğunun altını çizdi.

Eskişehir 22.07.2018, 16:43
Esnafımız kazanırsa kentimiz kazanır
banner11

Tepebaşı Belediyesi’nin, Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı meslek odası temsilcilerine yönelik düzenlediği kahvaltı programı yoğun katılım ile gerçekleşti.

Düzenlenen programa Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Aydoğmuş ve çok sayıda meslek odasının başkanı ve yöneticisi katıldı.
Toplantıda konuşan Ekrem Birsen, “Esnaf Odaları Birliği olarak görevimiz,  esnafımızın yaşadığı sorunları tespit edebilmek, çözüm önerileri sunabilmek ve çözmektir. Bu toplantıyı düzenlediği için de kıymetli Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ise esnafın kent için taşıdığı öneme dikkat çektiği konuşmasında, “Bu Pazar gününü bizlere ayırdığınız için teşekkür ediyorum. Esnaf birlikleri ile belediyelerin ve merkezi hükümetin tabi yakın ilişkileri olmalıdır. Bu toplantının yararlı olması en büyük dileğimdir. Tepebaşı Belediyesi olarak esnafımız ile her zaman yakın ilişkiler içerisinde olduk, bundan sonra da bu böyle olacak. Çünkü kentimizin esnafı bizim için çok kıymetlidir. Bir esnaf eğer başarılı olur ve iyi kazanç sağlarsa, hem vatandaş hem de kent kazanır. Bu şekilde bakıldığı zaman, karşılıklı iyi niyet söz konusu olduğu zaman, sorunların büyümeden çözüleceğine inanıyorum. Bugüne kadar da herhangi bir şekilde karşı karşıya gelmedik, bu da benim için çok önemlidir. Esnafımızı yakından ilgilendiren bir imar barışı konusu var. Tepebaşı Belediyesi olarak bu konuda da esnafımızın her zaman yanındayız, önümüzdeki haftalarda bu konuda bilgilendirme toplantılarımız olacak. Vatandaşlarımızın bu fırsatı doğru değerlendirmesi bizim için önemli. Esnafımızın sorun ve sıkıntıları da olabilir. Bugün bunları aşacağımızı diliyorum, bir isteğim de bu toplantıların daha sık gerçekleşmesi. Çünkü yüz yüze gelindiğinde, diyalogla sorunların çözüleceğine inanan bir insanım. Hiçbir zamanda cezadan yana olmadım, bundan sonrada olmam. Bu toplantıları daha sık yaparsak kentimiz adına daha iyi olacağına inanıyorum” sözlerini kullandı.

Milletvekili Süllü de konuşmasında, “Esnafımız, şehir ekonomisinin yapı taşları. Sizler gerçekten şehrimizin ekonomisine büyük katkılar sunuyorsunuz. CHP olarak sizi ne kadar önemsediğimizi, seçim bildirgemizde esnaf bakanlığı, stopajın kaldırılması, vergi yükünüzdeki ayarlamalar ile yardımcı olacağımızı belirtmiştik. İktidara gelemedik ama size söz veriyoruz. Zaten belediye başkanlarımız her türlü sorunlarınızda yanınızdalar. Bizler de esnaflarımızın tüm sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dile getireceğiz. Bizlerin çıkartılacak yasalarda, sizlerin sesini

Daha sonra meslek odalarının temsilcileri, Başkan Ataç’a Tepebaşı Belediyesi’nin esnaf dostu bir belediye olarak çalışmalarını sürdürdüğü için teşekkürlerini iletti ve Başkan Ataç esnaflardan gelen talepleri dinledi.
Toplantı, çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Yorumlar (0)
17°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@