Eskisehir.Net Dergi’nin 43’üncü sayısı çıktı

Sedef Medyanın aylık yayınlanan dergisi Eskisehir.Net Dergi’nin 43’üncü sayısı çıktı. Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun kapak konusu olarak işlendiği dergi, dopdolu içeriğiyle karşınızda…

ESKİŞEHİR 22.09.2022, 17:23 22.09.2022, 17:48
Eskisehir.Net Dergi’nin 43’üncü sayısı çıktı
banner11

Bu sayıda neler var?

Dergimizin 43’üncü sayısında Prof. Dr. Cengiz Türe’nin yazdığı “Neden Eskişehirspor?” yazısını okuyacak, Genç Tecrübe bölümünde Zümrüt Çalışkan’ın başarı öyküsüne tanıklık edeceksiniz. Portre’de ise Prof. Dr. Kamil Çolak’ın biyografisi sizleri bekliyor olacak.

Bu ayki kapak konusu olan “2 Eylül Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı” başlığı kapsamında Atahan Gezer’in Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ATAM) Müdürü Doç. Dr. Volkan Marttin ile yaptığı röportajda kentimizin düşman işgalinden kurtuluşunda yaşanan olaylara şahit olacaksınız.

Tarihçi yazar Feride Turan’dan “Godamanın değil garibanın sesi: Takiyüddin Bey” yazısını okuyacak, şair ve gazeteci Rahmi Emeç’in yazdığı “Çocukluğun okullu günleri…”nin tadını çıkaracaksınız.

Dr. Öğr. Üyesi Cezmi Karasu’nun anlatımıyla Eskişehir’deki demiryolu fabrikalarının tarihini inceleyecek, üretici kadın Ayfer Yılmaz’ın geri dönüşümden ürettiği el emeği ürünlerinin yapılışına tanıklık edeceksiniz. Bir Doktor Bir Eczacı’da ise check-up’un hastalıkları tespit etmedeki rolü yakından incelendi. Ayrıca tarihçi yazar Orhan Köksal’ın yazdığı “Milli Mücadele’nin hava cephesi” yazısı da sizlerle buluşacak. 14 Soru’da ise Avukat Göksel Bayrak ve İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil karşı karşıya geldi. Eylül sayımızda Doç. Dr. Günseli Naymansoy, “Barış değerlidir” yazısını sizler için hazırladı.

Öte yandan Eskişehir Sanayi Odasının bu yıl ikincisini düzenlediği Aile Şenliği Kahvaltısı’nı ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş’tan dinleyecek ve Tepebaşı Belediyesinin adeta Eskişehir’in markası haline getirmiş olduğu “Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu”nun 15’incisinde yaşanan sanat coşkusunu dergimizde okuyabileceksiniz.

Herkese keyifli okumalar…

Yorumlar (0)
21
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@