Eskişehirliler aşevlerine destek vermek istiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Büyükşehir Belediyesi Aşevi’ni ziyaret ederek aşevlerine yardım ulaştırmak isteyen Eskişehirlilerin sesi oldu.

Eskişehir 13.05.2020, 13:28
Eskişehirliler aşevlerine destek vermek istiyor
banner11

Süllü, Eskişehirlilerin ihtiyacı olanlara yardımların nasıl ulaştırıldığını yakından gördüğü ve tam anlamıyla güvendiği belediyelerimizin aşevlerine canı gönülden bağış yaptığını söyleyerek merkezi yönetimin kararı ile belediyelerimizin bağış hesaplarına el konulmasının vicdanları yaraladığına değindi. “Covid 19 salgın sürecinden çok önce yatmış bağışlar da dahil olmak üzere, hesaplardaki 1.600.000TL’sına konulan blokenin ardından Türkiye’nin hiçbir yerinde uygulaması görülmeyen şekilde, hazineye devredilmeye zorlanması, bir anlamda, vatandaşlarımızın özgür iradesine de ipotek konulması anlamını taşımaktadır. El konulan bu para, şehrimizdeki yardıma muhtaç insanlarımıza sıcak yemek olarak geri dönecekken şu an hangi amaçla kullanılacağını kimse bilmiyor.” diyen Süllü, vatandaşların bu duruma tepki duyduğunu, dile getirdi.

Belediyelerin rutin olarak gerçekleştirdiği yardım çalışmalarının, Covid19 küresel salgın sürecinde, vatandaşların içine düştüğü ekonomik sıkıntılar nedeni ile çeşitlenerek arttığını söyleyen Süllü, merkezi yönetimin belediyelere bu konuda ek bir ödenek göndermesi gerekirken yapılan kısıntılara devam etmesi, üstüne üstelik bağış paralarına el koymasının kabul edilemez olduğunu söyledi. “Belediyelerimiz tüm bu engellemelere karşın, salgın döneminde vatandaşın her tür ihtiyacında yanında olurken diğer yandan salgın ile mücadelede kendi sorumluluk alanda olmayan konularda bile olağanüstü çaba göstermektedir Belediyelerimizin bu anlayışından rahatsız olan AKP bir kez daha Eskişehirli hemşerilerimizin ne kadar duyarlı, şehrine ve birbirine tutkun olduğunu bilmediğini, göstermiş oldu diyen Dr. Jale Nur Süllü, hukuki sürecin takipçisi olacağını belirtti.

Süllü, “Ramazan dolayısı ile birçok hemşerimiz bana ulaşarak aşevine yardım ulaştırmak istediğini belirtiyor. Ayrıca aşevi ziyaretimde belediyemize destek olmak istediğini söyleyen, duyarlı ve vefalı hemşerilerimiz olduğunu görmekten mutluluk duydum. Kimsenin en ufak şüphesi olmasın; belediyemiz ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşmaya devam edecek. Belediye Başkanımız ve gece gündüz çalışan personelimize, tüm Eskişehirliler adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
-3°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@