Eskişehirliler açık havada buluşuyor

Tepebaşı Belediyesi tarafından ilçenin farklı noktalarında düzenlenen egzersiz ve yoga eğitimleri, Eskişehirlileri açık havada sporla buluşturmaya devam ediyor.

Eskişehir 26.07.2020, 11:08
Eskişehirliler açık havada buluşuyor
banner11

Tepebaşı Belediyesi’nin kent halkının sağlıklı bir ortamda spor ile buluşması adına düzenlediği etkinlikler sürüyor.

Bu kapsamda açık havada düzenlenen sabah ve akşam egzersizleri de vatandaşların yoğun katılımı ile devam ediyor. Salı ve perşembe günleri sabah ve akşam olmak üzere düzenlenen egzersiz programları, uzman spor eğitmenleri eşliğinde gerçekleştiriliyor. Sabah egzersizleri Batıkent Bestekar Hacı Arif Bey Parkı’nda saat 09.00’da, akşam egzersizleri ise Yenibağlar Mahallesi Eti Caddesi Parkı’nda saat 20.30’da başlıyor.

Yoga eğitimleri haftada iki kez Hayrettin Karaca Parkı’nda

Öte yandan uzman eğitmenler gözetiminde ve koronavirüs tedbirleri eşliğinde gerçekleştirilen yoga eğitimleri, haftada iki gün olmak üzere düzenleniyor.

Vücut esnekliğini ve dengesini artırmasının yanı sıra stres ve nefes alışverişine katkıları ile de bilinen yoga eğitimleri pazartesi ve çarşamba günleri saat 19.30’da Toprak Dede Hayrettin Karaca Parkı’nda gerçekleştiriliyor. Eğitimlere katılan Eskişehirliler de nefes çalışması ve meditasyon ile birlikte fiziksel olarak da faaliyet göstermekten dolayı memnun olduklarını belirtiyor.

Egzersiz ve yoga programlarına katılmak isteyen vatandaşların havlu, su ve matlarını yanlarında getirmesi gerekiyor. Egzersiz ve yoga programları hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (530) 158 34 28 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor.

Yorumlar (0)
10°
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@