Eskişehirli kadınlar Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni dönemin ilk grup toplantısı sonrasında Eskişehir’den Ankara’ya gelen Eskişehirli kadınları makamında ağırladı.

Eskişehir 18.07.2018, 13:50
Eskişehirli kadınlar Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti
banner11

Eskişehirli kadınların sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, seçim sonrasında ilk mesajını Alpu üzerinden verdi. Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin en verimli tarım arazilerinin başında gelen tarım ovasının yer aldığı Alpu’ya kömürlü zehir santrali yaptırmayacağız” dedi. 

Eskişehirli kadınlar, Tepebaşı Belediyesi’nin kültür turları kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaret ederek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Mustafa Kemal Paşa, Ömerağa, Esentepe ve Şarhöyük mahallelerinden Ankara’ya giden Eskişehirli kadınlar, Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etti. CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü eşliğinde Kılıçdaroğlu ile görüşen kadınlar, ziyarette Alpu’da kurulması planlanan termik santral ile şeker fabrikalarının özelleştirilmesini gündeme getirdi. 

VERİMLİ TOPRAKLARA KÖMÜRLÜ TERMİK SANTRAL YAPILAMAZ 
Alpu Ovası’nın Türkiye’nin en iyi tarım ovalarından biri olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Eskişehir Alpu ovası, Türkiye'nin en verimli tarım arazilerinin başında gelen bir yer. Buğday, arpa, mısır ve şeker pancarı üretiliyor. Sadece Eskişehir'i değil Anadolu'yu doyuruyor. Buraya kömürlü termik santral kurulamaz. Verimli topraklarımıza, temiz havamıza hep birlikte sahip çıkacağız” dedi. 

SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ
Aralarında Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası’nda çalışanlarının eşlerinin de yer aldığı ziyarette, Eskişehirli kadınlar şeker fabrikalarının özelleştirilmemesini de istediler. Şeker Fabrikalarının özelleştirilmemesi konusunda CHP olarak çok fazla mücadele verdiklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Şeker fabrikalarının kapatılmaması konunda milletvekillerimizle olağanüstü bir mücadele verdik, vermeye de devam ediyoruz. Milli varlığımız şeker fabrikalarımıza hep birlikte sahip çıkacak, sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi. 

Yorumlar (0)
23°
hafif yağmur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@