Eskişehir'in bu mahallesi kamp ve karavan turizminin merkezi olacak

Büyükyayla Mahallesi kamp ve karavan turizminin merkezi olacak

Eskişehir 23.06.2018, 23:24
Eskişehir'in bu mahallesi kamp ve karavan turizminin merkezi olacak
banner11
Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2018 yılı mali destek programı kapsamında desteklenen, Eskişehir Valiliği ve Seyitgazi Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü “Büyükyayla Karavan ve Kamp Merkezi” projesi hayata geçiyor. 
Seyitgazi ilçesine bağlı Büyükyayla Mahallesinde kurulacak olan Büyükyayla Karavan ve Kamp Merkezi projesinin tamamlanması ile yapımına başlanacak. Seyitgazi ilçesine kazandırılacak büyük proje yaklaşık 450 bin liraya mal olacak. 
İç ve dış turizmin yoğun olduğu bölgelerden olan Seyitgazi ilçesine yapılacak yatırımlarla ilgili açıklamada bulunan Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın, yapılacak proje ile ilçenin daha da gelişeceğini belirterek, “Büyükyayla Karavan ve Kamp Merkezi Projesi ile ilçemizin daha da gelişeceğine inanıyoruz. Tarihi turistik birçok unsuru bir arada bulunduran ilçemize bu proje ile ayrıca Büyükyayla mahallemize değer katacak. Burada ki göletimizin yakınında kurulacak kamp alanında konaklayacak misafirlerimiz doğa ile iç içe yaşama imkanı bulacak. Büyükyaylamıza ve Eskişehirimize, bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 
Yorumlar (0)
14°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@