Eskişehir’i gururlandırdınız

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer 2020 Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) soruların tamamının doğru yanıtlayarak Türkiye birincisi olan Eskişehirli öğrencileri evlerinde ziyaret ederek, hem onları hem de onları yetiştiren aileleri ve öğretmenlerini tebrik etti.

Eskişehir 20.07.2020, 12:15
Eskişehir’i gururlandırdınız
banner11

Çakırözer, anneannesi Şengül Uzun ile birlikte yaşayan Türkiye birincilerinden Yağız Gülmez’e gerçekleştirdiği ziyarette duygusal anların da tanığı oldu. 500 tam puan alan Türkiye birincilerinden Selahattin Yağız Gülmez anneannesinin kendisine verdiği moral sayesinde sınavlara hazırlandığını söyleyerek, “Günde 300-350, son bir yılda yaklaşık 100 bin soru çözerek sınava hazırlandım. Bu süreçte anneannem benim her zaman destekçim oldum. Soru çözdükten sonra molalarda hep anneannemle oyunlar oynadık. Bazen o kazandı, bazen ben. Ananemin bana verdiği moral sayesinde sınavı kazandım” dedi. Anneanne Şengül Uzun ise torunu Yağız Gülmez’in çok başarılı bir öğrenci olduğunu söyleyerek, “Torunumla gurur duyuyorum. Kendisi zaten çok başarılı ilkokuldan itibaren katıldığı tüm yarışmalarda hep madalya getirdi” dedi.

EVLERİNDE ZİYARET ETTİ, BAŞARILARINI KUTLADI

2020 Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında 20 Haziran'da yapılan sınavdan 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Eskişehirli öğrenciler şehrin gururu oldu. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, sınavdan 500 tam puan alan Eskişehirli öğrenciler TED Okullarından Selahattin Yağız Gülmez, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Mert Köksal, Sakarya Eğitim Kurumları’ndan Kerem Kahraman ve Çağdaş Okullarından Sahra Sivrikoz’u evlerinde ziyaret ederek, hem onları, hem de onları yetiştiren ailelerini ve öğretmenlerini tebrik etti. Ziyaretinde Çakırözer, Türkiye birincileriyle sınava hazırlık süreçlerini ve gelecek planlarını konuştu.

“ANNEANNEM BANA MORAL OLDU”

Anneannesi Şengül Uzun’ın sınava hazırlık sürecinde kendisinin en büyük destekçisi olduğunu belirten Selahattin Yağız Gülmez, çok fazla soru çözerek sınava hazırlandığını söyledi. Boş zamanlarında evde kitap okuduğunu, anneannesi ile birlikte kutu oyunları oynadığını aktaran Yağız Gülmez, oynadıkları oyunları Çakırözer’e anlatarak, “Son aylarda günde 300-350 soru çözerek sınava hazırlandım. Gecelere kadar çalıştığım oldu. Sınava çalışırken anneannem bana hep moral kaynağı oldu. ‘Hadi yavrum birinci olacaksın, güzel oğlum’ diyerek ben ders çalışırken bana destek verdi. Boş zamanlarımda da anneannemle oyun oynayarak dinledim. Ders çalışma aralarında hep benim yanımda oldu. Hala da oynuyoruz. Bazen o kazanıyor, bazen ben kazanıyorum. Bazı oyunları oynamayı anneannemle birlikte öğrendim. Anneannemin güzel dilekleri ve duaları ile sınava hazırlandım. Hayalim doktor olmak” dedi.

“TORUNUMLA GURUR DUYUYORUM”

Yağız Gülmez’in başarılarıyla gurur duyduğunu aktaran anneanne Şengül Uzun ise “Torunum Yağız ile gurur duyuyorum. Yağız çok başarılı bir çocuk. İlkokula başladığı tarihten itibaren girdiği tüm sınavlarda, yarışmalarda hep birinci oldu. Bir sürü madalyası var. Onunla vakit geçirmeyi çok seviyorum. Oğlumla gurur duyuyorum” dedi.

ESKİŞEHİR’İ GURURLANDIRDINIZ

Çakırözer, sınavda tüm soruları yanıtlayarak 500 tam puanı alan Eskişehirli Türkiye birincileri ve ailelerini kutlayarak, “Sizler başarınızla tüm Eskişehirlileri gururlandırdınız. İleride daha büyük başarılara imza atacağınıza yürekten inanıyorum. Size, sizleri yetiştiren ailelerinize ve öğretmenlerinize yürekten teşekkür ediyorum” dedi. Eskişehir’in ve Eskişehirlilerin öteden beri eğitime çok önem verdiğini anımsatan Çakırözer, “Yağız, Sahra, Kerem ve Mert’i bir kez daha kutluyorum. Şimdiden hem onları hem de LGS’ye giren tüm öğrencilerimizi kutluyorum, başarılar diliyorum. Umarım şehrimizden her yıl onlarca, yüzlerce Yağız, Sahra, Kerem ve Mert çıkarır, böylece ülkemizin eğitim seviyesini daha da üst sıralara çıkarırız” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@