Eskişehir’e 294 milyon TL destek

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Covid-19 Pandemi döneminde etkilenenler için vatandaşlara verilen desteklere dair rakamları paylaştı.

Eskişehir 05.08.2020, 13:23
Eskişehir’e 294 milyon TL destek
banner11

Günay, “Pandemi döneminde Devletimiz vatandaşlarımıza mümkün olduğu kadar bu zor dönemde destek vermeye çalışıyor. Eskişehir’de de ‘Sosyal Koruma Kalkanı’ ile 127 bin kişi/haneye yaklaşık 294 milyon TL destek verildi. Üç faz halinde uygulanan sosyal destek programı ile 45 bin henye, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyası çerçevesinde 11 bin haneye ulaşıldı. Çalışanlara destek için devlet tarafından kısa çalışma ödeneği ve nakit ücret desteği uygulandı. Eskişehir’de ise 45 bin kişiye kısa çalışma ödeneği, 17 bin kişiye nakdi ücret desteği verildi. Bu dönemde 7 bin kişiye işsizlik ödeneği ödendi. Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ilgili Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un şahsında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” Şeklinde açıklamada bulundu.

DEVLETİMİZ GÜÇLÜ, MİLLETİMİZ SAĞDUYULU

Prof. Dr. Günay ayrıca “Tüm dünyanın ekonomik ve sosyal açıdan sarsıldığı bir dönemde amacımız milletimizin bu süreçten en az şekilde etkilenmesidir. Devletimizin imkanları çerçevesinde her destek uygulaması gündemdedir. Sadece sosyal destekler değil, ekonomik destekler de gündemimizde. Önce sağlık derken, bir yandan da vatandaşlarımızın mevcut işlerini korumalarını desteklemeye çalışıyoruz. Devletimiz güçlü, milletimiz sağduyulu. İnşallah bu pandemi kasırgasından da daha güçlenerek çıkacağız.” Şeklinde konuştu

Yorumlar (0)
hafif yağmur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@