banner90

Eskişehir’deki define cinayetinde müebbet istendi

Eskişehir’de define ararken hazırladıkları el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda 2 kişinin yaralanmasına sebep oldukları ve patlayıcıyı hatalı infilak ettirdiğini düşündükleri Mehmet Sarıoğlu’nu döverek öldürdükleri iddiasıyla yargılanan 2’si tutuklu 6 sanık hakkında müebbet hapse kadar değişen cezalar istendi.

ESKİŞEHİR 24.01.2022, 11:37 24.01.2022, 11:41
Eskişehir’deki define cinayetinde müebbet istendi
banner11
banner223

Eskişehir’de Mehmet Sarıoğlu; Ömer K., Sevinç E., Murat K., Servet K., Bekkican K. ve Kaan K. ile birlikte Mihalgazi ilçesi Sakarılıca Mahallesi Parmaklı mevkiinde define aramaya gitti. Burada izinsiz kazı yapan 7 şüphelinin, önlerine çıkan kayayı aşmak için kullanmak istedikleri el yapımı patlayıcı infilak etti. Şüphelilerden Ömer K. yüzünden ve elinden yaralandı. Patlamanın ardından şüpheliler arasında tartışma çıktı. İddiaya göre tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine ağır yaralanan Ömer K.’ın kardeşleri Kaan ve Bekkican K., patlayıcı hatalı infilak ettirdiğini düşündükleri Mehmet Sarıoğlu’nu darp ederek ağır yaraladı. Sarıoğlu, hastaneye ulaştırılamadan hayatını kaybetti.

Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesinde 2’si tutuklu 6 sanığın yargılandığı davanın duruşmasında, tutuklu sanıklar Bekkican ve Kaan K. ile tutuksuz sanıklar Ömer K., Sevinç E., Murat K. ve Servet K. hazır bulundu. Duruşmaya maktulün yakınları ile taraf avukatları katıldı.

Tutuklu 2 sanık hakkında müebbet hapis cezası istendi
Cumhuriyet savcısı duruşmada esas hakkındaki mütalaasını verdi. Mütalaada tutuklu sanıklar Bekkican ve Kaan K. hakkında ‘hakaret’, ‘tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması veya el değiştirmesi’ ve ‘kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanununa muhalefet’ suçlarından 6 yıl 3 aydan 15 yıla kadar, ‘kasten öldürme’ suçundan ise müebbet hapisle cezalandırılması istendi. Mütalaada tutuksuz sanıklar Ömer K., Sevinç E., Murat K. ve Servet K. hakkında ‘tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması veya el değiştirmesi’ ve ‘kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanununa muhalefet’ suçlarından 6 yıldan 13 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Sanıklar, savunmalarında önceki beyanlarını tekrar ederek, suçlamaları reddetti. Mahkeme heyeti, mütalaaya karşı savunmaların hazırlanması için süre verilmesine karar vererek sanıkların mevcut tutukluluk hallerinin devamına hükmetti. Heyet, duruşmayı 3 Mart’a erteledi.

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@