Eskişehir’de toplu taşımada sıkı denetim

Toplu taşımada kartsız binişlerin önüne geçebilmek için Estram ekipleri tarafından tüm hatlarda denetimler devam ediyor. Ring hatları başta olmak üzere tüm hatlarda denetimlerine devam eden ekipler son 3 aylık dönemde 1200’e yakın kişiye Kabahatler Kanunu kapsamında kartsız biniş yapıldığı gerekçesiyle cezai işlem uygulandı.

Eskişehir 14.12.2020, 15:11 14.12.2020, 17:15
Eskişehir’de toplu taşımada sıkı denetim
banner11

Toplu taşıma araçlarına kaçak binişleri tespit etmek amacıyla tramvay ve belediye otobüslerinde çift vardiya halinde çalışan ekipler aracılığı ile kontroller gerçekleştiriliyor. Rutin kontrollerin özellikle ring hatlarında, iş giriş ve çıkış saatlerinde, yoğunluğun olduğu pazar yeri güzergahlarında sıklaştırıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, denetimlerin özellikle tramvaylarda gerçekleştiğini ifade ettiler. Kartsız biniş yapan vatandaşlara encümen kararıyla Kabahatler Kanunu kapsamında 397 TL cezai işlem uygulandığına dikkat çeken yetkililer, son 3 aylık dönemde 1200’e yakın kişiye işlem yapıldığını belirttiler.

Toplu taşımada başlayan Hes Kodu dönemiyle birlikte herkesin kendi kartı ile toplu taşımayı kullanması gerektiğini belirten yetkililer, başkasının kartı ile araçlara binen vatandaşlar için de cezai işlem uygulanacağını ifade ettiler.

Yorumlar (0)
22°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@