Eskişehir’de büyük bir yurt teslim alınacak

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Özcan, öğrencilerin yaşadığı barınma sorunu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özcan: "ESTÜ yanındaki büyük bir yurt teslim alınacak. 2000’den fazla öğrenci birkaç hafta içerisinde yerleşir” dedi.

Eskişehir 27.09.2021, 16:23 27.09.2021, 16:28
Eskişehir’de büyük bir yurt teslim alınacak
banner11

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Özcan, Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) yanındaki büyük bir yurdun teslim alınacağını söyleyerek “Ek yerleştirmelerle beraber 2000’den fazla öğrenci birkaç hafta içinde yerleşir. Merak etmeyin gençler, reisicumhur var” dedi.

Özcan, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı;

  • Türkiye’de 3 milyon 800 bin örgün üniversite öğrencisi var. Bunun yarısı kendi illerinde okuyor. Geriye kalanların yarısı yurt değil, evlerde kalmayı tercih ediyor. Yani sorun çok büyük değil. Varsa da reisicumhur başımızda… Hallederiz inşallah.
  • 20 yılda nüfus yüzde 25, yurt kapasitemiz yüzde 400 artı. Daha da artacak. Kentsel dönüşüm yapamayan, ekonomik arsa üretemeyip konut fiyatlarının artışını körükletip, öğrencilerin ucuz kirayla yerleşmesini sağlayamayanlar bundan anlamaz.
  • Geçen yıl okuyanlarla beraber, üniversiteyi kazananlar da pandemiden dolayı yurtlarına yerleşemedi. Bu yıl kazananlar da üstüne eklenince bir yığılma oldu. Kısa süre içinde halledilir. Gençler reisicumhur var merak etmeyin.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@