Eskişehir’de 30 Ağustos coşkusu

Eskişehir’de düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları coşku ile gerçekleşti.

banner162
Eskişehir 31.08.2020, 13:01
Eskişehir’de 30 Ağustos coşkusu
banner11

Gün boyunca kent genelinde araçlar ile marşlar çalınırken, vatandaşlar da bayram coşkusunu pencere ve balkonlara çıkarak yaşadı. Başkan Ataç da Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin kutlama kortejine katılarak Eskişehirlilerin coşkusunu paylaştı. Eskişehirliler 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın coşkusunu doyasıya yaşadı.

Kent genelinde binalar bayraklar ve Mustafa Kemal Atatürk’ün posterleri ile donatılırken, şehir adeta kırmızı beyaza büründü. Gün boyunca kentte dolaşan Tepebaşı Belediyesi araçlarından yayınlanan marşlar da vatandaşların coşkusuna coşku kattı. Belediye tarafından restore edilen klasik otobüs üzerinde, marşları canlı olarak seslendiren bandoya da kent sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Akşam saatlerinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kutlama korteji ise Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nuray Akçasoy’un katılımı ile gerçekleşti. Kentin işlek caddelerinde marşlar eşliğinde ilerleyen korteje, kent halkı balkon ve pencerelere çıkarak ilgi gösterdi. Başkan Ataç ve beraberindekiler, Eskişehirlileri selamlayarak bayramlarını kutladı.

banner34
“Bu bağlılık cumhuriyetimizin güvencesidir”

Başkan Ataç 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın önemine değinirken, “Çok değerli bir bayramı, koronavirüs tedbirlerinden dolayı kısıtlı da olsa kutlamanın sevincini yaşıyoruz. 30 Ağustos’ta vatandaşlarımızın yaşadığı bu coşku çok şey anlatıyor. Kentimizin tüm insanları, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve değerlerine yürekten bağlı. Bu bağlılık, ülkemiz ve cumhuriyetimizin en büyük güvencesidir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, daha nice bayramlar karşılamak ümidi ile tüm hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi iletiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
-14°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@