Eskişehir’de 25 okulda vaka görüldü

Yüz yüze eğitimin başladığı günden itibaren salgının okullardaki seyrini yakından takip eden Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan Eskişehir’de en az 25 okulda covid virüsünün göründüğünü belirtti.

Eskişehir 22.03.2021, 10:50 22.03.2021, 14:27
Eskişehir’de 25 okulda vaka görüldü
banner11

Alkan “Mustafa Kemal İlköğretim Okulu, Meserret İnel İlkokulu 10 günlük karantinaya alındı. TOKİ Şehit İsmail Tetik Anadolu Lisesinde, Edebali Anadolu Lisesinde, Hasan Polatkan Ortaokulu, Şehit Yusuf Tuna Güzey İlkokulunda covid tanısı konan öğretmen ve öğrencilerden dolayı bazı sınıflarda uzaktan eğitime geçildi” dedi ve ekledi kapanmaktan başka çare kalmadı.

Alkan aşı ve düzenli test uygulamasına geçilmeden bu sürecin yütülemeyeceğini belirterek şu açıklamada bulundu: En az 25 devlet ve özel okulda covid-19 (+) tanısı konan öğrenciler ve öğretmenler var. Bazı okullar tamamen karantinada. Acil önlem, aşı, düzenli test zorunluluktur. Eskişehir kamuoyu ile daha önce bir çok okulumuzu paylaşmıştık. Şeffaf olmak pandemide öncelik olmalıdır. Okullarımız ne zaman güvenli olacak? Sorusu bize sorulan soruların başında geliyor. Aşı, düzenli test uygulaması yaygınlaşmadan bu süreç yürütülemez. En güncel olan vakalar da Anadolu Üniversitesi dikkat çekmektedir. Her kademede okulumuzdan covid haberleri geliyor.

Mustafa Kemal İlköğretim Okulu, Meserret İnel İlkokulu 10 günlük karantinaya alındı. TOKİ Şehit İsmail Tetik Anadolu Lisesinde, Edebali Anadolu Lisesinde, Hasan Polatkan Ortaokulu, Şehit Yusuf Tuna Güzey İlkokulunda covid tanısı konan öğretmen ve öğrencilerden dolayı bazı sınıflarda uzaktan eğitime geçildi.

Ülkenin her yerinde olduğu Eskişehir'de de okullarda da vakalar her geçen gün artıyor. Okullar tüm yaşam alanlarından izole, ayrı alanlar değildir. Bu şartlarda artık kapanma başka çare kalmadı. Eskişehir de kamusal önlemlerin alınmadığı, aşılanmanın gerçekleştirilmediği koşullarda tüm eğitim kurumlarında da salgının artmaya devam edeceği somut bir gerçeklik.
 

Yorumlar (1)
Mehmetali 2 ay önce
Olması Normal Lise öğrencisi olarak söylüyorum otobüse binmek zorunda kalıyoruz
10°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@