Eskişehir ülkemize ışık tutmaya devam edecek

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla CHP Eskişehir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen kutlama programına katıldı.

banner162
Eskişehir 30.08.2020, 16:43
Eskişehir ülkemize ışık tutmaya devam edecek
banner11

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, CHP Eskişehir İl Başkanlığı tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen programa katıldı.

banner34
Başkan Ataç Vilayet Meydanı’nda düzenlenen programda Türk Bayrakları ve Atatürk posterleriyle etkinliğe katılan Eskişehirliler ve STK temsilcileri ile bir araya geldi. Başkan Ataç 30 Ağustos’a ilişkin değerlendirmesinde, “Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu için gerekli koşulların oluşmasını sağlayan emsali görülmemiş bir zaferdir. 19 Mayıs 1919’da başlayan ulusal kurtuluş mücadelemiz, 26 Ağustos 1922’de başlayıp 30 Ağustos’ta sona eren Büyük Taarruz ile emperyalist güçlerin Anadolu’daki varlığına son vermiştir. Bugün biz Eskişehirliler de hem 30 Ağustos’un coşkusunu birlikte yaşadık hem de bu güzel vatanı bizlere hediye eden başka Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını minnetle andık. Eskişehir, aydınlık bir cumhuriyet kenti olarak ülkemize ışık tutmaya devam edecek” dedi.

Başkan Ataç vatandaşlar ile bol bol fotoğraf da çektirdi.

Yorumlar (0)
-2°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@