Eskişehir Ticaret Borsasından İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Desteği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin katkıları ve Eskişehir Ticaret Borsası öncülüğünde alınan 156 adet klavyeli tablet bilgisayar, düzenlenen törende İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt'a teslim edildi.

Eskişehir 25.01.2021, 17:16
Eskişehir Ticaret Borsasından İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Desteği
banner11

Tablet teslim töreninde konuşan Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, "Eskişehir Ticaret Borsası ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Eskişehir'deki uzaktan eğitime katılan öğrencilere katkıda bulunmak amacıyla biz de klavyeli tablet kampanyasına katıldık. 55 adeti Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin bütçesinden 101 adeti de Eskişehir Ticaret Borsası bütçesinden ve borsa üyelerinin bağışlarıyla toplam 156 adet klavyeli tableti bugün İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt'a teslim ediyoruz. Eskişehir Ticaret Borsası daha önce de olduğu gibi eğitimin içinde ve katkıda bulunmaya devam ediyor. Eskişehir Ticaret Borsası'nın milli eğitime yapmış olduğu hizmet ve yatırımları milli eğitim camiası hep hatırladı. Daha önce bir Ticaret Borsası ilkokulu daha sonra Ticaret Borsası Lisesi olmak üzere iki okulumuz var. Üçüncüsü de Tepebaşı bölgesinde yapılıyor. Önümüzdeki eğitim öğretime hazır hale gelecek" diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt ise, "Eğitim herkesin katkıda bulunduğu herkesin müştereken işbirliği içinde çalışacağı bir kurum. Tüm Türkiye'yi ilgilendirir. Eğitim halktan ayrı olamaz, eğitim STK'lardan ayrı olamaz. Eğitim odalar birliğinden, sanayi odasından, organize sanayi bölgesinden ayrı olamaz. O nedenle biz bu bağışı önemsiyoruz. Türkiye genelinde 500 bin adet tablet öğrencilere ulaştırılmaya çalışıyor. Bakanlığımız nezdinde ilimizde 2 bin 444 adet tablet gönderildi. Bunlar dağıtıldı. Fakat ilimizde uzaktan eğitime erişemeyen çok daha fazla öğrencimiz var. Bu sayımızı da Ömer beyle paylaşmıştık. O nedenle TOBB ve ETB'ye teşekkür ediyoruz. Bu tabletler bu hafta içerisinde dağıtılacak" dedi.

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@