Eskişehir'in özel konukları

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birimlerden destek alan özel ilgi grupları, hazırlanan proje ile kentin turistik merkezlerini gezip görme imkanı buldu.

ESKİŞEHİR 25.04.2022, 15:13
Eskişehir'in özel konukları
banner11
banner223

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından Turizm Haftası kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza atıldı.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Turizm ve Tanıtma Şube Müdürlüğünce hazırlanan proje ile dezavantajlı guruplar, kentin turistik merkezlerini gezme imkanı buldu.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, Es Çocuk Evi, Çocuk Hakları Birimi ve Zihinsel Engelliler Gündüz Yaşam Evi’nden destek alan özel ilgi gruplarından oluşan 169 kişi gezilere katıldı.

Ayrıca Çocuk Hakları Biriminin etkinliklerine katılan çocuklara “Çocuk Turizm Elçileri” konusunda bilgiler de aktarıldı.

Hafta boyunca yapılan etkinlikler kapsamında Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Hayvanat Bahçesi, Bilim Deney Merkezi, Masal Şatosu, Su Altı Dünyası, tarihi Odunpazarı Evleri gibi birçok noktada gezi gerçekleştirildi.

Etkinlik katılımcıları ve aileleri yapılan çalışma nedeniyle Eskişehir’i gezme imkanı bulduklarını ve bu fırsatı kendilerine verdikleri için Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ettiklerini ifade etti.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@