Eskişehir Güney Kore'de tanıtıldı

Eskişehir’in “Turizm Tanıtım Atağı” kapsamında ilk durak olarak seçilen Güney Kore’de Eskişehir Valiliğince ilimizin tanıtımı yapıldı.

Eskişehir 28.06.2019, 11:31
Eskişehir Güney Kore'de tanıtıldı
banner11

Eskişehir Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından organize edilen, Türk Hava Yolları’nın ve turizm sektöründen katılımcıların sponsorluğunda,Bursa-Eskişehir-Bilecik illerini kapsayan TR-41 bölgesinde turizminin canlandırılması ve bölgemize yurtdışından daha fazla turistin gelmesinin sağlanması için Güney Kore Cumhuriyeti’nin Başkenti Seul’e çalışma ziyareti gerçekleştirildi.

Ziyaret kapsamında ilk gün Başkent Seul’de Güney Kore’nin önde gelen 55 turizm operatör ve acentesine ilimizin tarihi, kültürel zenginlikleri; gastronomi, el sanatları, termal su, havacılık, lületaşı, çömlek gibi değerleri tanıtıldı. Ziyaret programının ikinci gününde Güney Kore’nin en büyük 5 turizm operatörü ve acentesi ile THY Seul Ofisi’nde yapılan toplantılarla ilimize Güney Koreli turistlerin getirilmesi için görüşmeler yapıldı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, "Halen her yıl 30 milyon Güney Koreli’nin yurtdışında turist olarak seyahat ettiği ve her birinin 2000 dolar civarı harcama yaptığı düşünüldüğünde ilimizin Güney Kore pazarına açılması turizm konusunda yeni bir vizyon ve uluslararası marka olabilmemiz açısından önemli bir adım olacaktır. Bu kapsamda Güney Koreli turizm operatör ve acentelerinin önümüzdeki süreçte ilimizde ağırlanmaları konusunda gerekli görüşmeler yapılmıştır. Ayrıca çalışma ziyareti kapsamında ülkemizin Seul Büyükelçiliği de ziyaret edilerek, turizm konusunda Büyükelçimiz Dursun Ersin Erçin ile görüş alışverişinde bulunulmuştur. Çalışma ziyaretine ilimizden Vali Yardımcısı Akın Ağca başkanlığında bir heyet ile BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ve ilgili uzmanlar katılmıştır" denildi.

Yorumlar (0)
-3°
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@