Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nden ‘Kurban Bayramı’ uyarısı!

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından yaklaşan Kurban Bayramı için vatandaşlara bilgilendirme yapıldı. 

Eskişehir 17.08.2018, 12:42
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nden ‘Kurban Bayramı’ uyarısı!
banner11

İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan bilgilendirmede, Kurban Bayramının huzur ve güven içinde geçmesini sağlamak amacıyla gerekli tedbirlerin arttırıldığı belirtildi.

Açıklamda“Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın Kurban Bayramını huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için 18 Ağustos Cumartesi gününden itibaren bayram öncesi ve bayram süresince alışveriş merkezleri, pazar yerleri ve mağazalar ile halkımızın yoğun olduğu ana arterlerde, Tren Garı, Otobüs Terminali ve mezarlıklarda, Bayram Namazı için camilerde, ulaşım yolarının açık kalmasını ve asayişi sağlamak için gerekli tedbirler alınmış, kurbanlık satışların yapıldığı hayvan pazarlarında dolandırıcılık, yan kesicilik ve geceleri meydana gelebilecek hayvan hırsızlığı olaylarına karşı kontroller arttırılmıştır” diye bildirildi. 

Ayrıca Eskişehir Emniyet Müdürlüğünce, bayramı şehir dışında geçirecek olan vatandaşlar için de çeşitli tavsiye ve uyarılar yapılarak, “Şehir içi ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerimiz tüm personeli ile vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli bir şekilde seyahatlerini temin etmek amacıyla şehir içi ve şehirler arası güzergahlarda trafiği sürekli denetleyerek, trafik akışını güvenlik içerisinde sağlayacak şekilde planlamalarını yapmışlardır. Emniyet Müdürlüğü olarak, yaşanabilecek tüm güvenlik ve trafik aksaklıklarına karşı tedbirler üst seviyede alınmış olsa da vatandaşlarımızın da aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmeleri büyük önem arz etmektedir. Tatile araçları ile çıkacak vatandaşlarımızın yola çıkmadan önce araç bakımlarını mutlaka yaptırmaları. Trafik kurallarına riayet ederek her iki saatte bir mola vermeleri, tatilini ikametleri dışında geçirecek vatandaşlarımızın ev ve iş yerinden hırsızlık olaylarına karşı tüm tedbirleri alarak ayrılmaları. İkametlerinden ayrılırken değerli eşyalarını güvenli bir yere bırakmaları. Özellikle kurban pazarlarında yaşanabilecek sahte para olaylarına karşı duyarlı bulunmalarını vatandaşlarımızdan rica eder, hayırlı ve huzurlu bayramlar dileriz” şeklinde belirtildi. 

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@