Eskişehir Emek ve Demokrasi Platformu: “Savaşa karşı barış, ırkçılığa karşı eşitlik mücadelesini büyütüyoruz”

Eskişehir Emek ve Demokrasi Platformu tarafından 1 Eylül Dünya Barış Günü’yle alakalı basın açıklaması düzenlendi. Açıklamada savaşa karşı barış, ırkçılığa karşı eşitlik mücadelesi çağrısı yapıldı.

ESKİŞEHİR 29.08.2022, 13:41 29.08.2022, 19:14
Eskişehir Emek ve Demokrasi Platformu: “Savaşa karşı barış, ırkçılığa karşı eşitlik mücadelesini büyütüyoruz”
banner11

Platform adına Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Eş Başkanı Şükriye Ercan tarafından Eskişehir Tabip Odası’nda yapılan basın açıklamasında, emperyalist savaşların dünyayı kana ve gözyaşına buladığı söylenerek, “Halkları birbirine düşmanlaştıran işgal ve operasyonları, krizi, yoksulluğu ve işsizliği derinleştiren, bir avuç zengin dışındaki herkesi açlık ve yoksulluğa mahkum eden, doğayı talan ederek sermayeye rant sağlayan, Kürtlerin kimlik, Alevilerin ve ezilenlerin eşit yurttaşlık hakkını inkar eden, tecritle, savaşla, şiddetle ülkemizi uçuruma sürükleyen, kadınlara şiddeti ve eşitsizliği reva gören, eğitimi yozlaştıran, gençlerin geleceğini çalan, hukuku, laikliği, insan haklarını, demokrasiyi ayaklar altına alan, kendisine biat etmeyenlere yaşam hakkı tanımayan iktidarı durdurabiliriz” denildi.

Ercan, tüm vatandaşları 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde saat 18.30’da EDİ-KOOP önünde başlayacak olan yürüyüşe davet etti. Yürüyüş, Ulus Anıtı önünde son bulacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@