Eskişehir'deki okullarda vaka sayısı artıyor!

Eğitim-Sen Şube Başkanı Faik Alkan, Eskişehir'deki okullarda vakaların arttığını açıkladı.

Eskişehir 24.03.2021, 11:56 24.03.2021, 13:48
Eskişehir'deki okullarda vaka sayısı artıyor!
banner11

Alkan açıklamasında, "Eğitim sendikalarına açık çağrımız: Eskişehir'de salgına karşı ortak tutum alalım. Pandeminin ülkemizde görülmesinden bu yana toplum olarak çok zorlu bir dönemden geçiyoruz. Bir yılı aşkın süredir mücadele ettiğimiz Covid-19 salgını nedeniyle bugüne kadar aralarında meslektaşlarımız ve öğrencilerimizin de olduğu 30 bini aşkın canımızı kaybettik. 2 Mart’tan itibaren okullarda kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilmesi ve sınavların yüz yüze yapılma kararının ardından tedbirlerin yetersizliği nedeniyle iş yerlerinde vaka sayılarının giderek arttığı görülmektedir. Ayrıca salgın hızının artması sadece eğitim ve bilim emekçilerini değil, tüm toplumu olumsuz etkilemektedir. Yüz yüze eğitim sürecinde yaşanacak olumsuzluklar sonucunda da ileride çok daha vahim tablolarla karşı karşıya kalmamız muhtemeldir."

Alkan: Bu nedenle eğitim öğretim hizmet kolunda örgütlü sendikalar olarak ortak sorumluluk almamız gerektiğini düşünüyoruz

Eskişehir'de bugün itibarıyla:

Seyitgazi Sağlık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 öğretmende ve pansiyonunda kalan öğrencilerde covid tanısı kondu. Okul karantinada.

Tepebaşı Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulunda 3 öğrenci pozitif Okul karantinada.

Tepebaşı Atatürk Ortaokulu 1 öğretmen pozitif 5.sınıflar uzaktan eğitime geçildi.

Şeker İlkokulunda 1 öğretmen pozitif 4.sınıflar uzaktan eğitime geçti.

Milli Zafer İlkokulunda 1. Ve 4. Sınıflarda temaslı öğrenciler var. Uzaktan eğitime geçildi.

Vali Ali Fuat Güven İlkokulu 1 öğretmen pozitif uzaktan eğitime sınıfı geçildi.

Ağapınar Taptuk Emre Okulu müdürü pozitif.

Eğitim Sen olarak, Covid-19 salgını ve salgının yol açtığı sorunlara karşı eğitim-öğretim hizmet kolunda bulunan bütün sendikaları bir araya gelmeye ve ortak tutum almaya davet ediyoruz"

Alkan, dün de "Eskişehir'de okullarda covid vakaları artıyor. Özel liselerden 1 tanesi karantinada. Eğitimciler Spor Lisesinde 1 idareci, Vali Sami Sönmez'de 1, Fatih Anadolu Lisesinde 1 öğretmen, Subutay Alkan, Barbaros, Atatürk MTAL da öğrencilerde pozitif vakaları var" açıklamasında bulunmuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@