Eskişehir'de semt pazarları cumartesi günleri açık olacak

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, İçişleri Bakanlığı genelgesi ile pazar yerlerinin 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri açık olacağını duyurdu.

Eskişehir 05.05.2021, 13:32 05.05.2021, 16:18
Eskişehir'de semt pazarları cumartesi günleri açık olacak
banner11

İçişleri Bakanlığı’nın "Pazar Yerleri" konulu genelgesi kapsamında açık olacak pazar yerlerinde temizlik, giyim, züccaciye ve oyuncak gibi ürünler satılamayacak. Ürün arzında yaşanan artış ve raf ömürlerindeki kısalık nedeniyle çiftçilerin mağdur olmaması için pazar yerlerinin cumartesi günleri açık olacağı belirtildi.

Bu kapsamda Bahçelievler, Şirintepe, Ertuğrulgazi, Tunalı, Uluönder, Yeşiltepe, Sütlüce semt pazarları ve Çamlıca Kapalı Pazar Yeri, 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri saat 10.00 ile 17.00 arasında yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapmak üzere açık olacak. Vatandaşlar, ihtiyaçların temini amacıyla ikametlere en yakın pazar yerlerine gidilebilecek. Tezgahlar arasında 3 metre mesafe olacak ve müşteriler pazar yerine kontrollü şekilde alınacak, yoğunluk yaşanmasına izin verilmeyecek. Genelgeye göre tüketiciler ambalajsız satılan yaş sebze ve meyvelere temas etmeyecek ve pazarcı esnafı ürünü poşetleyerek satış yapacak.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri de belirlenen kurallara uyulması için Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin pazar yeri denetleme ve kontrol çalışmaları gerçekleştireceğini belirtti.

Odunpazarı Bölgesinde kurulacak pazarlar
8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri Odunpazarı Bölgesi’nde 14 mevcut Pazar yerinin açık olacağını duyuran yetkililer, Yıldıztepe, Gündoğdu, Ömür, Emek, Yenidoğan, Vişnelik, Ihlamurkent, Odunpazarı, Erenköy, Kırmızıtoprak, Gökmeydan, 75. yıl, Yenikent ve Çankaya Semt Pazarlarının 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacağını belirtti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@