Eskişehir'de deprem

Eskişehir'den de hissedilen bir deprem meydana geldi.

Eskişehir 17.11.2021, 15:49 17.11.2021, 16:21
Eskişehir'de deprem
banner11

Düzce merkezli 5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Meydana gelen deprem İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Eskişehir’den de hissedildi. Deprem Eskişehir'de çok kişi tarafından hissedilirken, vatandaşlar arasında endişeye sebep oldu, sosyal medya platformlarında gündem konusu oldu.

AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı verilerine göre, saat 15.40’ta merkez üssü Düzce il merkezi olan bir deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü 5.0 olarak açıklanırken, derinliği 18.02 kilometre olarak belirtildi.

AFAD: "Geçmiş olsun Düzce. Deprem sonrası, şu an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz."

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen: Düzce'de meydana gelen ve şehrimizde de hissedilen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, can kaybı yaşanmamasını temenni ediyorum.

Bakan Kurum: "Merkez üssü Düzce olan ve çevre illerimizden de hissedilen 5 büyüklüğündeki deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Depremin hemen ardından ekiplerimiz incelemelerini başlattı. Düzce'mize ve ülkemize geçmiş olsun."

İçişleri Bakanı Soylu: "Düzce’de saat 15.40'ta gerçekleşen 5 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Düzce'mize ve hemşehrilerimize geçmiş olsun."

Ayrıca Düzce'de AFAD verilerine göre, 4.3 büyüklüğünde ikinci bir #deprem daha gerçekleşti.

Ayrıntılar gelecek...

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@