Eskişehir'de Büyükşehir ve Baro iş birliğiyle kadınlar güçlendiriliyor

Eskişehir Barosu Kadın Hakları Komisyonu ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) iş birliği ile kadınlara şiddette önleyici tedbirler ve nafaka ile ilgili yeni kanun düzenlemeleri hakkında seminer düzenlendi.

ESKİŞEHİR 13.03.2022, 13:54
Eskişehir'de Büyükşehir ve Baro iş birliğiyle kadınlar güçlendiriliyor
banner11

5 farklı merkezde toplam 125 kadının katılımıyla gerçekleştirilen “Kadına Şiddette Önleyici Tedbirler ve Nafaka ile ilgili Yeni Kanun Düzenlemeleri” adlı seminerde, katılımcılara şiddet türleri, şiddete maruz kalındığında ilgili kurumlara nasıl başvuru yapılacağı, boşanma aşamasında ise kadınların haklarını korumalarının yöntemleri açıklandı. Eskişehir Barosu Kadın Hakları Komisyonu avukatlarının verdiği seminerde Türk Medeni Kanununun ve 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun önemine dikkat çekildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri “ESMEK merkezlerimizde her yıl binlerce kadın eğitim alıyor ve ekonomik olarak özgürlüklerini sağlamak için birçok farklı branşta el sanatı ve işçilik öğrenerek üretim yapıyorlar. Kadınların şiddete maruz kalmaması en büyük temennimiz. Ancak, kadın hakları ihlallerinin herhangi bir türü yaşanırsa kadınların nereye, nasıl başvuracağının yollarını öğrenmesi bizler için çok değerliydi. Kurslarımızdan eğitim alan kadınlara bu semineri veren Eskişehir Barosu Kadın Hakları Komisyonu avukatlarına çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Yorumlar (0)
3
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@