ESKİ’den o iddialara yanıt geldi

Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ), Alpu’da mekanik sayaç kullanan bazı vatandaşların faturalarını ödedikleri halde sistemde borçlarının gözüktüğü iddialarına yanıt verdi.

Eskişehir 02.07.2021, 17:48 02.07.2021, 17:51
ESKİ’den o iddialara yanıt geldi
banner11

AK Parti Eskişehir Yerel Yönetimler Başkanı Pınar Turhanoğlu Gücüyener, Alpu’da mekanik sayaç kullanan bazı vatandaşların faturalarını ödedikleri halde sistemde borçlarının gözüktüğünü iddia etmiş ve ‘mekanik sayaç kullananlar faturalarını kontrol etmeli’ demişti. ESKİ’den Gücüyener’in iddialarına yanıt geldi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“İdaremiz 2560 Sayılı Kanuna tabi olarak su ve kanalizasyon hizmetlerini yürütmek ve bu amaçla gereken her türlü tesisi kurmak, kurulu olanları devralmak ve bir elden işletmek üzere kurulmuş bir kamu kurumudur. Kurumumuz bu hizmetlerin bir gereği olarak her türlü iş ve işlemi vatandaşlarımıza saygı, sevgi ve ciddiyet çerçevesinde gerçekleştirmektedir. Bütün personelimiz ilgili mevzuatına uygun şekilde işlem yapmakta ve görevlerini yerine getirmektedir. Olabilecek her türlü istisnai ve münferit konusu suç teşkil edebilecek hususlar ile ilgili olarak Teftiş Kurulumuz tarafından derhal gerekli soruşturmalar yapılmakta olup yine aynı şekilde 1. Hukuk Müşavirliğimiz tarafından gerek Cumhuriyet Savcılığına gerekse her türlü yasal yollara başvurularak gerekli işlemler yapılmaktadır.

Bu itibarla Kurumumuz her türlü yazılı kural ve etik değerlere saygı duyarak kanunlar çerçevesinde ve vatandaş odaklı hizmetlerini yürütmekte ve vatandaşlarımızın güvenini zedeleyecek hiçbir olaya ve ihlale müsaade etmemektedir.

Kamuoyuna saygılarımızla arz olunur.”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@