ESKİ’de şikayetler bitmiyor

AK Parti Eskişehir Yerel Yönetimler Başkanı Pınar Turhanoğlu Gücüyener, ESKİ ile ilgili kendilerine yoğun şikayetler gelmeye devam ettiğini belirtti.

Eskişehir 03.11.2021, 12:57 03.11.2021, 13:14
ESKİ’de şikayetler bitmiyor
banner11

Gücüyener, "Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin kurumu, ESKİ'nin yönetimi aktaracağımız konuda üzerine düşeni yaptı mı merak ediyoruz" diyerek, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

ESKİ’de kendi restoranına su taşıyan yönetici mi var?

“Eskişehir Büyükşehir Belediyesine bağlı ESKİ’de bedelini ödemediği halde kendine ait işletmeye yüksek miktarlarda su gönderen, ESKİ personelini kendine ait işletmede çalıştıran, kuruma ait ikinci el paletleri satan yönetici olduğu, ESKİ’nin kendi malını ESKİ’nin kendi kamyonu ile dışarı çıkartıp, sonra tekrar ESKİ’ye fatura ettirdiği, büfelere, restoranlara sahte belge ile kendi namına ürün sattığı, bu yöneticinin haksız edindiği kazancın ve kuruma verdiği zararın milyonlarca lirayı bulduğu iddia ediliyor. Her gün yeni bir şikâyet duymaktan, gereğinin yapılmadığına ilişkin bizlere şikâyet gelmesinden yorulduk. Bu iddia edilenler doğru mu? Adli makamlara intikal etti mi? Gereği yapılmazsa yapanın yanına kar kalır. Önceki dönemde zimmetle yargılanan bir memurunuz hala görevinin başındaydı. Artık bu kez gereğini, gereğince yapın.”

Oğuzhan Özen, ESKİ Genel Müdürlüğü görevine yaklaşık 8 ay önce getirilmişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@