ESKİ sınıfta mı kaldı?

Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (ESKİ) 2021 yılı icraat rakamları diğer illerle kıyaslandığında “ESKİ sınıfta kaldı” yorumlarına neden oldu.

Eskişehir 06.01.2022, 09:57
ESKİ sınıfta mı kaldı?
banner11

ESKİ’den geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada 2021 yılında yapılan faaliyetler kısaca özetlendi. O açıklamada kurumun geçtiğimiz yıl 130 kilometre su hattı, 71 kilometre de kanalizasyon hattı yaptığı ifade edilmişti. Buna verilere göre ESKİ’nin 2021 yılında toplam 201 kilometre alt yapı çalışması yaptığı ortaya çıktı.

Eskişehir geride kaldı
AK Parti İl Başkan Yardımcısı Metin Tezişçi, sosyal medya hesabından ‘sınıfta kaldınız’ notuyla bazı rakamlar ve görseller paylaştı. Tezişçi’nin paylaşımında Samsun’un 747 kilometre, Kayseri’nin 727 kilometre, Trabzon’un 636 kilometre, Ordu’nun 800 kilometre, Denizli’nin 1000 kilometre alt yapı çalışma yaptığı görülüyor.

Dijital fatura, atıksu, dış ilçeler…
Çarpıcı rakamları paylaşan Tezişçi ESKİ Genel Müdürlüğüne “Peki, dış ilçelerde durum nasıl? Konya, Kocaeli ve pek çok büyükşehirde alt yapı sorunu yıllar önce bitti. Bizde başlayacak inşallah… Konya gibi dijital faturaya geçmeyi düşünüyor musunuz? Atıksu kapasitemiz ne?” gibi sorular da yöneltti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@