ESKİ kanalizasyon hattı yenileme çalışmalarına devam ediyor

Eskişehir'in geleceği için alt yapı çalışmalarına hız kesmeden devam eden ESKİ ekipleri, Tepebaşı İlçesi Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi ile İsmet İnönü 1 Caddesi kesişimi Kanatlı Alışveriş Merkezi mevkiinde kanalizasyon hattı yenileme çalışmalarına başladı.

Eskişehir 27.02.2021, 17:07
ESKİ kanalizasyon hattı yenileme çalışmalarına devam ediyor
banner11

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü ekipleri sorunsuz bir alt yapı için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Sokağa çıkma kısıtlamalarını fırsata çeviren ekipler, Hoşnudiye Mahallesi Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi ile İsmet İnönü 1 Caddesi kesişiminde eski kanalizasyon hattının yerine yeni kanalizasyon hattı döşeyerek bölgeyi sağlıklı altyapıya kavuşturuyor.

Yapılan çalışmalar kapsamında, kanalizasyon hattı kullanılamaz durumda olan 200'lük boruların 300’lük borular ile değiştirileceğini ve yaklaşık 120 metrelik yeni hat döşenerek mahallenin sorunlarına kalıcı çözüm üretilmesinin amaçlandığını ifade eden ESKİ yetkilileri, en kısa sürede çalışmaların tamamlanması için ekiplerin özveriyle çalıştığını belirttiler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@