EOSB Endüstriyel Simbiyoz projesini tamamladı

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Avrupa’nın en önemli projelerinden biri olan Sharebox Projesi’nde yabancı sanayi bölgeleri ile iş birliği yaparak Endüstriyel Simbiyoz projesini sonuçlandırdı.  

Eskişehir 04.07.2019, 13:51
EOSB Endüstriyel Simbiyoz projesini tamamladı
banner11

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli yaptığı açıklamada “Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi olarak büyük bir mutluluk içindeyiz, örnek OSB olarak bulunduğumuz AB Ufuk 2020 Sharebox Projesi’ni büyük bir gurur içinde tamamladığımızı ifade etmek istiyorum. AB Ufuk 2020 Sharebox Projesi kapsamında 2015-2019 yılları arasında 4 yıldır sürdürdüğümüz bir projeydi. Endüstriyel Simbiyoz konusunda deneyimimiz ve tecrübemiz vardı, bu projeyle birlikte deneyimlerimizi ve tecrübelerimizi kat ve kat arttırdık. Uzmanı ve uygulayıcısı olduğumuz bu projenin amacı; Paylaşılan Proses Kaynaklarının Esnek Yönetimi Amacıyla Güvenli Bir Bilgi İletişim Teknolojisi Platformu Geliştirilmesiydi. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi tarafından 4 yıldır; Yönetim Kurulu Üyemiz Yavuz Ayva ve teknik ekibimizden Çevre Mühendisi Suzan Önpeker arkadaşımız ile proje paydaşlarından biri olan Eskişehir Sanayi Odası’na uzmanlık desteği sağladık.  Uzmanlık desteğinin yanı sıra Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi olarak projede diğer endüstriyel parklardan olan İspanya’dan Nules Sanayi Bölgesi, İngiltere’den Nepic Sanayi Bölgesi, Almanya’dan Chemiecluster Bayern Sanayi Bölgesi ile projeyi ortak yürüttük. Türkiye’den sadece Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi vardı, bu bizim için büyük bir onurdur. Ülkemizi büyük bir gururla temsil ettik. Projenin çıktılarından yararlanarak Bölgemize yakın zamanda yeni projeleri yapacağımız açıklayacağız” diye konuştu. 

Dört yıldır saha çalışmalarını yürüten Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi, potansiyel sinerjilerin ortaya çıkarılması ve mevcut sinerjilerin geliştirilmesi kapsamında çalışmalar yapmış; çalıştaylar, işbirlikleri, konferanslar, işletmeler ile bire bir toplantılar ve saha ziyaretleri gerçekleştirmiştir. Proje ile ortaya çıkan online endüstriyel simbiyoz platformunun işletme yetkilileriyle birlikte test edilmesi için çalışmalar yürütülmüştür.  
 

Yorumlar (0)
-4°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@