Emekçilerle büyük buluşma

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu ile birlikte Tepebaşı Belediyesi personeli ile bir araya geldi.

Eskişehir 21.06.2018, 16:47
Emekçilerle büyük buluşma
banner11

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın ağırladığı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Eskişehir’deki programları kapsamında Tepebaşı Belediyesi’nin Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarıyla bir araya geldi.

Zincirlikuyu Mahallesi’nde bulunan şantiyede işçiler ile bir araya gelen Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, CHP İl Başkanı Rabia Akman, CHP Eskişehir Milletvekili Adayı Nuray Akçasoy ve DİSK Bölge Temsilcisi ve Genel İş Sendikası İl Temsilcisi Günay Ayaz, buluşmada Tepebaşı Belediyesi’nin emekçilerine seslendi. Burada konuşmasını gerçekleştiren Başkan Ataç, “Tepebaşı eğer bugün Türkiye’de örnek bir belediye haline geldiyse, bu sizin sayenizdedir. Tepebaşı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği aydınlık yolda ilerlemektedir. Belediye olarak her zaman işçi kardeşlerimizin yanındayız. Önümüzde bir seçim var. Dileğimiz Tepebaşı’ndaki, Eskişehir’deki bu aydınlık hareketin tüm Türkiye’de olması. Hiçbir iktidara bu kadar tolerans tanınmadı. Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce, gündemi belirler hale geldi, herkesin cumhurbaşkanı olacak. Arkadaşlar; sorunun parçası, sorunu çözemez. Kalan günlerde adım adım başarıya ulaşacağız. Çok önemli bir seçim, yolumuz açık olsun arkadaşlar” şeklinde konuştu.

Ataç’ın ardından konuşan CHP Eskişehir Milletvekili Adayı Nuray Akçasoy ise “Ortaya konulan başarısız ekonomik yöntemlerle gerçekleştirilen çalışmalar cebimize dokundu. Çocuklarımıza harçlık bile veremiyoruz. Çünkü tamamen dışa bağımlı hale geldik. Köylerimiz boşaldı. Önce sandığa gidelim, oyumuzu kullanalım. Sonra oy kullandığımız okulların bahçesinde bekleyelim. Biz de oylarımızı sonuna kadar takip edeceğiz, hiçbir şüpheniz olmasın. Birlikte kazanacağız ve birlikte paylaşacağız” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Purçu ise sözlerine Başkan Ataç’tan bahsederek, “Gariban nedir, yoksul nedir, işçi, emek nedir, hepsini iyi bilen bir başkan Ahmet Abi. O yüzden O’nu çok seviyorum” diyerek başladı. Purçu, “Ben çadırda doğdum. Karnımızı doyurmaktan başka hiçbir amacımız yoktu. Çöpten bulduğumuz ayakkabılarla liseyi bitirdim. Ama Cumhuriyet sayesinde, Mustafa Kemal Atatürk sayesinde bu günlere gelebildim. Ben vali olmak istedim, kaymakam olmak istedim. Sınavları bitirip mülakata girdiğimde, ‘Aydın, Sökeliyim’ dediğimde hep elediler beni. Anam, ‘Okudun, okudun oğlum ama bir şey olamadın’ dedi. Üniversiteyi bitirdik, çadıra geri döndük. ‘Ana, kaymakam olamadım, vali olamadım ama milletvekili olacağım’ dedim. Anam beni doktora götürdü, oğlan delirdi diye. Bunları neden anlatıyorum; işte bu seçim son seçimimiz. İsterim ki sizin çocuklarınız vali, kaymakam olsun. Milletvekili, hakim, savcı olsun. Kazanamazsak bunlar olamayacak. Tek adam çıkacak, her şeyi kendisi belirleyecek. TBMM’nin çıkardığı kanunu tek başına çıkaracak. Biz kaybedersek, tek adam kanun çıkaracak. ‘Ben bundan sonra seçimleri iptal ediyorum, valilikleri kaldırıyorum. Bundan sonra da yönetim babadan oğula geçecek’ diyebilir. Denetim mekanizması kalmayacak. Maksadımız size siyaset yapmak değil. Böyle giderse bu devlet memur ve emekli maaşlarını ödeyemez hale gelecek. Mart ayında dış borcumuzun faizinin ödenmesi gerekiyordu, ödeyemedik arkadaşlar. İstanbul İDO, 890 milyon dolara satıldı. İDO’nun yıllık karı 900 milyon dolar. Bir yıldaki kar ettiğinden daha ucuza atıldı. Trakya’daki toprakların çoğunu İngilizler aldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bütün işletmeleri sattılar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti şu ana güvenilir olma özelliği olan ülkelerin listesinden çıkarıldı. Konya Ovası tahıl diyorduk ya, o da bitti. Asgari ücret, hemen 2 bin 200 liraya çıkacak. Çiftçi eksin biçsin, üretsin. Çiftçiye mazot 3 lira olacak. Bu ülkede fakir daha fakir, zengin daha zengin oldu. Çocuklarımız için, vatanımız için, hepimiz canla başla çalışalım. İnancınızı kaybetmeyin, seçimden sonra bayramda görüşmek üzere” dedi.

Konuşmaların ardından işçiler, Başkan Ataç, Milletvekili Purçu, İl Başkanı Akman, Milletvekili Adayı Akçasoy ve Genel-İş Sendika Temsilcisi Ayaz, hep birlikte fotoğraf çektirerek buluşmayı ölümsüzleştirdi.

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@