Elektrikçiler Odası kongreye gidecek mi?

Elektrikçiler Odası’nın 122 üyesi noter aracılığıyla olağanüstü kongre talebinde bulundu.

Eskişehir 03.09.2020, 10:10
Elektrikçiler Odası kongreye gidecek mi?

1994’ten 2018’e kadar Başkanvekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Ahmet Namık Akdoğan, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

“Değerli arkadaşlar daha öncede paylaştığım gibi çözüme yönelik çalışmalarımızın yanında bir kaç gündür yoğun bir şekilde gelen talep üzere Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşlarının 5362 Sayılı Kanunu’nda belirtilen genel kurul üyelerinin yetki ve sorumlulukları doğrultusunda olağanüstü kongre kararı almak için arkadaşlarımızla istişare edip bununla ilgili bir çalışma gerçekleştirdik. Yaptığımız bu çalışma direkt üyelerimizin sorunlarını çözme odaklı olup şahsi hiç bir gayesi olmayan bir çalışma ki takdir edersiniz 24 sene birlikte görev aldığımız ve birçok hizmeti birlikte gerçekleştirdiğimiz mevcut başkanımızın hizmetlerini de gözardı etmemek lazım diye düşünüyorum.”

BİR AY İÇERİSİNDE YÖNETİMİN ALACAĞI KARARA…
“Ancak son iki yıldır OEDAŞ ile yaşanan sorunların sizlerde farkındasınız. Bu sorunları çözmek için başka bir STK ile birlikte hareket etmek bana zulüm gibi geldi. Arkadaşlarımızın takdir ve gayretleriyle yasaya göre genel kurul delegelerinin dörtte bir çoğunluğunun imzasını hatta fazlasını da (122 imza) noter aracılığı ile Elektrikçiler Odası’na tebliğ edilmek üzere topladık. Şimdi iş tebligat ellerine ulaştığında bir ay içerisinde Oda yönetim kurulunun alacağı karara, almazlarsa Ticaret Bakanlığının alacağı karara kalacak. Yapılacak olan olağanüstü kongrede yine kurultay delegelerinin vereceği karara saygı duyarak bir kardeşiniz olarak her platformda sizlerin hizmetinde olacağımı ifade eder hepinize hayırlı işler dilerim.”

Yorumlar (1)
Saim uysal 3 hafta önce
Ahmet namık Erdoğan elektrikçi dükkanı aktara dönüşmüş kendisinide başında gördüm. Şimdi habere baktım. Operasyon çekiliyo olarak anladım. Enteresan geldi.
19°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@