Ekolojik Pazar 9 yaşında!

Tepebaşı Belediyesi’nin 4 Temmuz 2010 tarihinde Eskişehir’e bir ilk olarak kazandırdığı Ekolojik Pazar 9. yaşına girdi.

Eskişehir 27.07.2018, 17:44
Ekolojik Pazar 9 yaşında!
banner11

Tepebaşı Belediyesi, sağlıklı beslenme ve halk sağlığı konusunda önemli projelere imza atmasının yanı sıra organik tarıma verdiği destekle de öne çıkıyor. 

9. yaşına giren Ekolojik Pazar da hizmete girdiği 4 Temmuz 2010 tarihinden bu yana; doğru beslenme, güvenli gıda üretimi ve tüketimi konusunda önemli bir duyarlılık göstererek, sertifikalı üreticilerin ürünlerini tüketiciyle buluşturmaya devam ediyor. Sebzeden meyveye, zeytinyağından bala, sütten peynir ve tereyağına ve et ürünlerine kadar pek çok ürünün yer aldığı Ekolojik Pazar 8 yılı geride bırakmasının ardından 9. yaşına girmenin gururunu yaşıyor.  İlk olarak İsmet İnönü Caddesi üzerinde hizmete açılan Ekolojik Pazar, 8 Mart 2015’ten itibaren İsmet İnönü Caddesi’nde bulunan Tepebaşı Belediyesi Hanımeli Sokak içerisinde hizmet vermeye devam ediyor.

Her hafta Pazar günleri Eskişehirliler ile buluşan Ekolojik Pazar’da, sertifikasyon kuruluşlarının kontrolünde üretilen ve satışa sunuluncaya kadar denetim altında tutulan ürünler vatandaşların beğenisine sunuluyor. Her ürünün Hanımeli Sokak’a giriş ve çıkışı kayıt altında gerçekleşirken,  organik üretime ilgi duyan çiftçiler de konu ile ilgili detaylı olarak bilgilendiriliyor.Eskişehirlilerin güvenli bir şekilde ekolojik ürünlere ulaşması için hizmet veren Ekolojik Pazar, her Pazar günü Kanatlı AVM arkasında bulunan Hanımeli Sokak’ta hizmet vermeye devam ediyor.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@