Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan’dan ‘kılık kıyafet' yazısı açıklaması: ‘Bu karar kadüktür’

Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara gönderilen kılık kıyafet yazısı ile ilgili konuşan Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, yazının Kaymakamlık’ın emriyle ilçedeki tüm kamu kurumlarına gönderildiğini söyleyerek ‘Sivil itaatsizlik eylemlerimiz devam edecek’ dedi.

ESKİŞEHİR 09.08.2022, 14:29 09.08.2022, 15:02
Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan’dan ‘kılık kıyafet' yazısı açıklaması: ‘Bu karar kadüktür’
banner11

Haber: Atahan Gezer

Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçede bulunan okullara Kılık ve Kıyafet Yönetmeliği’ne dair bir yazı gönderilmiş ve söz konusu yazıyla kadın öğretmenlerin kısa etek giymesi, erkek öğretmenlerin ise sakal bırakması yasaklanmıştı.

Konu hakkında eskisehir.net’e bilgi veren Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, söz konusu yazının Kaymakamlık tarafından İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü gibi tüm kamu kurumlarına gönderildiğini, eski 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na göre düzenlendiğini ve Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de verilen emri uyguladığını söyleyerek “Bu karar kadüktür. Eğitim Sen ve diğer sendikaların sivil itaatsizlik eylemleri devam edecek” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
3
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@