Eğitim Sen'den Başkan Ataç'a ziyaret

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan ile bir araya geldi.

banner162
Eskişehir 06.10.2020, 14:45
Eğitim Sen'den Başkan Ataç'a ziyaret
banner11

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın, kentte faaliyet gösteren eğitim sendikaları ile temasları sürüyor.

banner34
Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, Eğitim Sen Şube Sekreteri Mahir Hamdi Sarı ve Eğitim Sen Denetleme Kurulu üyesi Tuncer Çor da Başkan Ataç’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Ataç ve Alkan, eğitim konusunda görüş alışverişinde bulundu. Alkan, “Eğitim Sen olarak parasız eğitim hakkı mücadelesini sürdürürken yerel yönetimleri en büyük paydaşımız olarak görüyoruz. Öte yandan okullarımızın en büyük problemleri arasında hijyen, tuvalet gibi konular yer alıyor. Bu sorunların aşılması konusunda verimli bir görüş alışverişi yaptık. Tepebaşı Belediyesi de halkçı bir belediye ve üzerine düşen sorumlulukları tam anlamıyla yerine getiriyor. Sayın Ahmet Ataç’a teşekkür ediyoruz” sözlerini kullandı.

Başkan Ataç ise ziyaretten dolayı memnuniyetini belirterek, “Eğitim konusu Tepebaşı Belediyesi olarak son derece önemsediğimiz başlıklar arasında geliyor. Bu konuda atılacak adımlar da muhakkak eğitimcilerin değerli görüşleri dikkate alınarak hesaplanmalı. Biz, belediye olarak pandemi sürecinin başından bu yana titizlikle çalışıyoruz ve bölgemizdeki okullarda özenli bir dezenfekte ve hijyen çalışması gerçekleştiriyoruz. Ayrıca ücretsiz bilgisayar ve internet hizmetimiz de Gençlik Merkezlerimiz ve Belde Evlerimiz aracılığı ile öğrencilerimize sunuldu. Bundan sonra da üzerimize düşen görevleri eksiksizce yerine getirmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Buluşmada Alkan ve beraberindekiler, pandemi dönemindeki zor koşullarında yeni eğitim-öğretim yılının açılması ile ilgili sorunları ve çözüm önerilerini içeren raporu Başkan Ataç’a takdim etti.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@