Eğitim emekçilerinin mağduriyeti giderilmelidir

Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, özür grubu tayinleri ile ilgili açıklama yaptı. Alkan, "Özür grubu tayinlerinde il-ilçe emri uygulanmalıdır." dedi.

Eskişehir 13.01.2020, 09:41
Eğitim emekçilerinin mağduriyeti giderilmelidir

Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, özür grubu tayinleri ile ilgili açıklama yaptı. Alkan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

"2-7 Ocak 2020 tarihleri arasında birinci aşama başvuruları gerçekleştirilen Yarıyıl Özür Grubu Yer Değiştirmelerinde ikinci aşama yani tercih  başvuruları başlamıştır. Tercih başvuruları 16 Ocak 2020 itibarıyla tamamlanacak ve 17 Ocak 2020 günü tayinler yapılacaktır. Eskişehir'de tercih başvurularının açılmasıyla birlikte özürleri nedeniyle gitmek istedikleri  ilçelerde hiç bir eğitim kurumunun kendilerine açılmadığına dair sendikamıza çok sayıda eğitim çalışanı şikayette bulunmuştur. Bize ulaşan arkadaslarımız her birinin ayrı bir hikayesi var. 15 yıldır Seyitgazi'ye giden, Sivrihisar'da ayrı ev tutan, Mihallıççık'ta 5 gün kalıp hafta sonu hasta çocuğunu ancak görebilen örnekler uzayıp gitmekte. Üstelik bu arkadaşların hizmet puanları çok yüksek fakat okul açılmadığı için işe yaramıyor. Mağduriyetleri giderilmeyen bu eğitim emekçilerinden mecburi hizmeti bitenler de var. Eğitim emekçilerinin sorununu görmezden gelen Milli Eğitim Bakanlığı ve il bürokratlarına buradan soruyoruz: Adalet ve şeffaflık adına empati kurun siz aynı durumda aynı şartlarda olsanız hukuk talep etmez miydiniz? Görüştüğümüz il milli eğitim müdürülüğü yetkilileri Eskişehir'de norm fazlalığını ileri sürmektedirler. İlimizde norm fazlalığının gerçek nedeni eğitim emekçilerinden kaynaklanmadığı bilinen bir gerçektir. Acil olarak talebimiz: En kısa zamanda hizmet puanı üzerinden sıra uygulamasına geçilmelidir. İlçelerde fedakarca çalışan arkadaşların önü açılmalıdır. Ayrıca İl- ilçe emri uygulamasına geçilmelidir. İl içinde ve iş dışında özrü nedeniyle tayin talebinde bulunan tüm eğitimcilerin talebi karşılanmalıdır."

Yorumlar (0)
17°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@