Dört bir yana yeni yollar

Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan kent merkezinde gerçekleştirdiği çalışmaların yanı sıra kırsalda da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri, 2020 yılı boyunca 159 cadde ve sokakta 41.440 ton asfalt kullanılarak yollarda bakım ve onarım gerçekleştirdi.

Eskişehir 28.12.2020, 13:45
Dört bir yana yeni yollar
banner11

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 2020 yılında Eskişehir kent merkezinde Vega Avm, İsmail Gaspıralı Caddesi, Eğri Sokak, Akşahin Sokak, Marmaralı Sokak ve Sivrihisar-2 Caddesi-Çevre Bağlantı Yolunda sıcak asfalt serimi çalışması gerçekleştirdi. Millet Caddesi, Maide Bolel Caddesi, Hatboyu-2 Caddesi, Hicri Sezen Caddesi, Cumhuriyet Bulvarı, Marmaralı Sokak, Yaylalar Sokak, Cumhuriyet Bulvarı(Atatürk Lisesi yanı) meydan düzenlemesi, Çamlıca Mahallesi Vega AVM-Çevre yolu yanı kavşak düzenlemesi ile yaklaşık 25.000 metrekare tretuvar yenileme çalışması, 10.000 metrekare tretuvar onarımı yaptı. Büyükşehir Belediyesi, Şarkiye Otoparkı ve Millet Caddesi Otoparkı ile 4500 metrekare otopark alanı yaparak, 2020 yılında iki yeni otoparkı da hizmete açtı. 

Kırsal ilçelerin muhtelif mahallelerinde toplamda 30 kilometre uzunluğunda sathi kaplama çalışması ve yaklaşık 12 kilometre de beton yol çalışması yapıldı. Geçtiğimiz sezonda da görev, yetki ve sorumluluğunda bulunan yollarda mevsim şartlarının asfalt serimi için uygun olmasıyla ilkbahar aylarında altyapı ve üstyapı çalışmalarına başlayan, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, ihtiyaç duyulan kısımlara 1944 adet 2950 metre uzunluğunda beton boru atımı yaptı.

2021 yılında Eskişehir halkının güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşım gerçekleştirmesi için yol çalışmalarının süreceğini bildiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 14 ilçede ve 539 mahallede görev, yetki ve sorumluluğunda bulunan yollarda hizmete devam edeceklerini belirttiler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@