ÇYDD’den “eğitim bağışı” çağrısı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şube Başkanı Sevgi Akmen, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla vatandaşların, kurban bağışlarını ÇYDD’ye “eğitim bağışı” olarak yapmaları çağrısında bulundu.

Eskişehir 13.07.2020, 12:59
ÇYDD’den “eğitim bağışı” çağrısı

Basın toplantısında konuşan Akmen, ÇYDD olarak uzun yıllardan beri çağdaş insan yoluyla, çağdaş topluma ulaşma hedefi doğrultusunda etkinliklerini gerçekleştirdiklerini anlatarak “Maddi güçlük içerisindeki “kardelen” kızlarımızın eğitimine destek vererek onların “çocuk gelin” ve “çocuk anne” olmamaları için çalışıyoruz. Diğer yandan, “Bir Işık da Siz Yakın” projesiyle üniversite öğrencilerine de burs desteği sağlıyoruz. Bahsettiğimiz tüm etkinliklerimizi, bireysel bağışçıların katkılarıyla sürdürüyoruz. Fakat bu yıl pandemi nedeniyle artan ekonomik zorluklar, işsizlik ve gelir kaybı nedeniyle aileler çok daha büyük bir sıkıntıyı yaşıyor. Bu kapsamda yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle vatandaşlarımıza kurban bağışlarını, “eğitim bağışı” olarak yapmaları çağrısında bulunuyoruz. Kurban bağışınızı eğitim bağışı olarak yapmayı düşünürseniz, daha fazla sayıda çocuğumuza ve gencimize burs olanağı sağlayabileceğiz” dedi.

Akmen, bağışta bulunmak isteyen vatandaşların, “0533 026 81 60” nolu telefondan ÇYDD Eskişehir Şubesine ulaşabileceklerini belirtti.   

Yorumlar (0)
31°
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@