Cumhuriyet ve Atatürk temalı sergi açılacak

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, ressam Fatma Nazan Özsaka ve küratör Gülhan Övez ile bir araya geldi. Başkan Ataç ve konukları, Ekim ayında Eskişehir’de açılacak sergi hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Eskişehir 23.06.2021, 13:43
Cumhuriyet ve Atatürk temalı sergi açılacak
banner11

Tepebaşı Belediyesi, milli ve özel günlerin anlamına uygun etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, bu kapsamda ressam Fatma Nazan Özsaka ve küratör Gülhan Övez ile makamında bir araya geldi. Başkan Ataç ve konukları, 9-17 Ekim tarihleri arasında Tepebaşı Belediyesi hizmet binasında açılacak olan Mustafa Kemal Atatürk ve cumhuriyet temalı resim sergisi hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Ressam Fatma Nazan Özsaka ziyarete ilişkin değerlendirmesinde, “Çok memnun oldum. Cumhuriyet Bayramı’na özel bir sergi açacağız. Başkanımızla da bu konuyu görüştük, kendisi de bizlere sergimiz için desteklerini iletti. Teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Ataç ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Nazan Hocamız bizleri ziyareti ile mutlu etti. Ankara’da görücüye çıkan güzel bir sergiyi, Eskişehirlilerin de beğenisine sunmayı kararlaştırdık. Serginin teması Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet olacak. Eskişehir’de böyle bir serginin yer alacak olması bizleri de mutlu edecek. Tüm Eskişehir halkını şimdiden bu anlamlı sergiyi görmeye davet ediyorum” diye konuştu.

Ziyaret sonunda Özsaka, Başkan Ataç’a yaptığı yağlı boya bir tabloyu armağan etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@