“Çocukların Matematik Atölyesi” Öğrenciler sertifikalarını aldı

“Çocukların Matematik Atölyesi Eğitmen Buluşma Günleri” gerçekleştirilen sertifika töreni ile sona erdi.

Eskişehir 02.08.2018, 13:27
“Çocukların Matematik Atölyesi” Öğrenciler sertifikalarını aldı
banner11

Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi’nde faaliyet gösteren ve çocuklara matematiği sevdirmeyi amaçlayan “Çocukların Matematik Atölyesi”, kapılarını bu kez eğitmenlere açtı. Eskişehir ve farklı illerden gelen öğretmen ve öğrenciler, burada çocukların matematiğe olan yaklaşımlarını değiştirmek için birlikte eğitim aldılar. Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi Sinema Salonu’nda düzenlenen tören ile 3 günün sonunda düzenlenen sertifika törenine Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

"Birbirimize feyiz verelim"
Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Çocukların Matematik Atölyesi Sorumlusu Doç. Dr. Serap Erdoğan, bu etkinliklere bir çok öğretmenin ve öğrencinin katıldığını ifade ederek, "Biz burada etkinliklerimizi kendi başımıza hazırlayarak, öğretmen ve öğretmen aday arkadaşlarımız ile birlikte kafa yoralım istedik. Daha sonra bu etkinlikleri ben size uygulayayım, göstereyim, beraber geliştirelim, beraber destekleyelim dedik. Ardından da bu etkinliklerin tamamını sizler de uygulayın, bizler de uygulayalım ve birbirimize feyiz verelim" ifadelerini kullandı.

"Matematik atölyesinin çok başarılı olduğunu düşünüyorum"
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan matematiği çocuklara sevdirmek istediğini söyleyerek, “Her şeyden önce çocukların ve geçlerin bilimi sevdiği, bilimi, sanatı öğrenip sevdiği bir merkez haline gelmesi için uğraşıyoruz aslında özü bu. Daha çok çocuğu ve genci buraya çekmek istiyoruz. aynı zamanda Türk Dünyası’nın yetiştirmiş olduğu bilim insanlarında feyiz almalarını, ilham almalarını sağlamak. Bu kapsamda matematik atölyesinin çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Burada çocuklarımızla üç gündür çok önemli etkinlikler yapıldı. Özellikle matematik konusu toplum açısından çok önemli ve uluslararası kriterlerde Türkiye’nin notu oldukça düşük. Bunun en temel nedeni ise çok erken yaşlarda çocuklara yönelik matematik bilincinin aşılanamaması. Hepimiz çocukluğumuzdan beri matematik eğitimine korkarak yaklaşmışızdır. Fakat her şeyin temelinde matematik olduğunu da biliyoruz. Dolayısıyla bu arka plandan yola çıkarak merkezimizde bir Matematik Noktası yaptık. Ziyaretçilerimize geçmişten günümüze matematiği anlattık. Ayrıca böylesi etkinliklerle de çocuklarımıza eğlenirken matematik öğrenmenin önemini aşılıyoruz. Yalnızca matematik değil astronomi, fizik ve sanat eğitimi konularında da çok daha fazla sayıda çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
12°
hafif yağmur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@