Çocuklar için kayıtlar başladı

Tepebaşı Belediyesi tarafından hizmete sunulan Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda 7 yeni atölye çalışması başlayacak. Çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı hedefleyen atölye çalışmaları için başvurular kabul ediliyor.

Eskişehir 04.01.2020, 11:34 04.01.2020, 12:29
Çocuklar için kayıtlar başladı
banner11

Tepebaşı Belediyesi’nin doğayı gözlemleyerek deneyimleme imkanı sunmak üzere hizmete kazandırdığı Yeryüzü Ekoloji Okulu, faaliyetlerini sürdürüyor.

Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda çocuklara yönelik atölye çalışmalarına ev sahipliği yapan Yeryüzü Ekoloji Okulu, şimdi de 7 yeni atölye çalışmasında çocuklar ile buluşacak. 6-14 yaş arası çocuklar için Besin Ağı ve Ekosistem, Oyunla Kodlama, Oyunlarla Geri Dönüşümü, Pastil Yapımı, Sürdürülebilir Ekolojik Şehir Tasarımı, Teraryum Atölyesi ve Küresel Amaçlar isimli atölye çalışmaları için kayıt işlemleri yapılmaya başlandı.

Çocukların, hazırlanan yeni atölyelere bireysel ve özellikle grup olarak katılımları kabul edilecek. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek atölyeler, öğrencilerin canlıları tanıması, geri dönüşümün ve bilinçli tüketimin önemini kavraması, iklim değişikliklerine dikkatlerinin çekilmesi, analitik düşünmelerinin sağlanması, sosyal hayata uyum sağlamaları ve ekosistemi yakından incelemeleri gibi amaçlar içeriyor.

Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda düzenlenen atölye çalışmaları hakkında detaylı bilgi ve kayıt işlemleri için, Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne 0 (222) 211 40 00 - 3081 / 3082 / 3083 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@