Çocuklar Halk Merkezlerinde farklı kültürleri tanıyor

AIESEC, Odunpazarı Belediyesi Kültür Müdürlüğünün desteğiyle Eskişehir’de faaliyetlerine devam ediyor.  

Eskişehir 13.07.2018, 15:31
Çocuklar Halk Merkezlerinde farklı kültürleri tanıyor
banner11

Dünyanın ihtiyaç duyduğu nitelikli, uluslararası bakış açısına sahip liderlerini yetiştirmeyi amaçlayan gönüllü öğrenci organizasyonu AIESEC, Odunpazarı Belediyesi Gençlik Merkezleri iş birliği ve Odunpazarı Belediyesi Kültür Müdürlüğünün desteğiyle Eskişehir’de faaliyetlerine devam ediyor.  

‘Halk Merkezlerinde Açılan Yaz Atölyelerinden Dünya'yı Tanıyalım Projesi’ kapsamında Odunpazarı Belediyesi’nin 8 Halk Merkezine giden 10 farklı ülkeden 32 öğrenci kendi ülkelerini, kültürlerini tanıtıyor. 

Haftanın 5 günü Emek, Vadişehir, Sezai Aksoy, Aydın Arat, Prof Dr Orhan Oğuz, Karapınar, Büyükdere ve Gökmeydan Halk Merkezi’nde giden Aisec öğrencileri, kendi ülkeleriyle ilgili tanıtımlar yapıyor. Her hafta farklı bir ülkenin tanıtıldığı Halk Merkezlerinde, öğrenciler kendi kültürlerini, dillerini, yemeklerini, oyunlarını, basitçe kendi dillerini İngilizce olarak anlatıyor. Bu sayede Halk Merkezlerindeki yaz atölyelerine katılan çocuklar hem İngilizcelerini geliştiriyor hem de 4 hafta boyunca 4 farklı ülkeyi tanıma imkanı buluyor.

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@