Çocuklar donguri ile matematik öğreniyor

Tepebaşı Belediyesi Matematik Evi’nde eğitimlere katılan çocuklar, eğlenceli ve görsel düşünme becerisini geliştiren Japon Donguri yöntemi ile kolayca matematik öğrenmenin keyfini yaşıyor.

Eskişehir 14.12.2021, 13:46
Çocuklar donguri ile matematik öğreniyor
banner11

Tepebaşı Belediyesi’nin her yaştan bireyi matematiğin gerçek dünyası ile tanıştırmayı amaçlayan Matematik Evi, “çizerek matematik öğrenme” yolu olarak bilinen Japon Donguri yöntemini öğrenciler ile buluşturuyor.

Merkezde kullanılan farklı metotlardan biri olan Donguri, katılımcı çocuklara eğlenceli bir matematik serüveni sunuyor. Zor bir ders olarak bilinen matematik, Japon Donguri yöntemi ile eğlenceli ve merak uyandıran bir hal alıyor. Matematik Evi’nde hem çocuklar hem de yetişkinlere yönelik gerçekleştirilen Japon Donguri yöntemi ile matematik dersleri de yoğun katılım ile sürüyor.

2021 yılında 7-10 yaş arası bin 455 öğrenci donguri eğitimlerine katılırken, 10-18 yaş arası ortaokul ve lise grubunda yer alan 391 öğrenci de materyal destekli çeşitli matematik eğitimleri olmak üzere Matematik Evi’ndeki programlardan yararlandı. 7-10 yaş arası 150 öğrenci de Donguri eğitimlerine katılmaya devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin yaş sınırlaması olmaksızın tüm vatandaşlara ücretsiz biçimde hizmet veren Matematik Evi, Bahçelievler Mahallesi Medeniyet Sokak No:10/1 adresinde bulunuyor. Merkezde sürdürülen faaliyetler hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 290 12 90 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@