Çifteler'den içme suyu geliyor

Olağanüstü ESKİ Genel Kurul Toplantısında, ESKİ Genel Müdürlüğüne Çifteler Sakarıbaşı’ndan şehrimize içme suyu sağlanmasına yönelik yetki verildi. Proje, DSİ ile beraber hayata geçirilecek.

Eskişehir 09.09.2020, 15:31 09.09.2020, 15:58
Çifteler'den içme suyu geliyor
banner11

Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, yağışların azalması nedeniyle Eskişehir’i besleyen Porsuk Barajı’ndaki su seviyesinin her geçen gün azaldığının altını çizerek “Bu nedenle, daha önce defalarca dile getirdiğim üzere Çifteler Sakarıbaşı’ndan şehrimize içme suyu sağlanması gerekliliği hükümet yetkililerince de onaylanmış ve meclisimiz tarafından ESKİ Genel Müdürlüğüne projeyi gerçekleştirme yetkisi verilmiştir” ifadelerini kullandı.

ŞEHRİMİZİN GELECEĞİ AÇISINDAN KIYMETLİ

Projenin şehrimiz açısından son derece kıymetli olduğunu belirten Büyükerşen, açıklamasının devamında “Bu projenin hayata geçecek olması bizleri son derece mutlu etmiştir. Eskişehirimizin uzun yıllar su sorununa çare olacak bu yatırımın hayırlı olmasını temenni ediyor, DSİ ile birlikte hayata geçireceğimiz projede emeği olan herkese tüm hemşerilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (1)
Bendeniz 10 ay önce
Kalabak su?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@